Naga Markets



Złoto najdroższe w tym roku sztabki złotaPrzed nami druga sesja handlowa po weekendzie. Wczoraj zmienność utrzymywała się raczej na niższym poziomie. Na rynku akcyjnym utrzymywał się pozytywny sentyment, a to za sprawą porozumienia na linii USA-Meksyk. Jeszce przed weekendem istniało ryzyko nałożenia ceł na Meksyk, jednak Prezydent Donald Trump wycofał się z tego pomysłu już w piątek. W przypadku dzisiejszej sesji kalendarz zawiera jedynie dane z Wielkiej Brytanii i USA. O godzinie 10:30 i 14:30 może pojawić się nieco większa zmienność. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na GBP/USD, złocie, oraz indeksie Nasdaq i DAX.


 

Te artykuły również Cię zainteresują




Kurs funta z szansą na korektę?

Dziś o godzinie 10:30 poznamy kolejne odczyty z Wielkiej Brytanii, będzie to między innymi stopa bezrobocia i wysokość płac. Po wczorajszych danych kurs GBP wyraźnie tracił. Czego spodziewać się we wtorek? Jeżeli chodzi o sytuację techniczną na GBP/USD, to kurs funta do dolara od dłuższego czasu znajduje się w tendencji spadkowej. Jednak ruch w dół wyraźnie słabnie, co może być wykorzystane przez kupujących. Na interwale H4 można dostrzec budującą się formację odwróconej głowy z ramionami. Miejsca na korektę jest dużo. Jeżeli ruch w górę faktycznie by się pojawił, to ruch może sięgnąć nawet poziomu 1,2870. W tym miejscu wypada opór wynikający między innymi z układu 1:1. Oczywiście najpierw rynek musiałby wyjść powyżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, jak na razie ma z tym duży problem. Potrzebny jest jakiś impuls, chociażby w postaci lepszych danych marko, których ostatnio brakuje.

Wykres funta do dolara GBPUSD11 czerwca 2019

Złoto koryguje wzrosty

Złoto po wybiciu nowych tegorocznych szczytów rozpoczęło dość dynamiczną korektę spadkową. Wczorajsze scenariusze nie uległy zmianie Pierwsze wsparcie, które biorę pod uwagę wypada przy 1324$, jest ono już bronione. Drugim poziomem jest 1314,5$, gdzie wypada dolne ograniczenie szerokiego układu 1:1.

Wykres ceny złota XAUUSD 11 czerwca 2019

NASDAQ kontynuuje wzrosty

Poniedziałek był bardzo monotonny, rynek zaraz po otwarciu kontynuował zeszłotygodniowe wzrosty. Dopiero po godzinie 18:00 mogliśmy obserwować korektę spadkową, niemniej tendencja jest dalej wzrostowa i niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 7615 pkt. Wsparciem pozostaje dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1 – 7480 pkt.

Wykres NASDAQ 11 czerwca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX utrzymuje się powyżej wsparcia

Z racji wczorajszego święta w Niemczech Dax wykazywał bardzo małą zmienność. Poziom 12 075 pozostaje wsparciem, w ubiegłym tygodniu poziom był wyraźnie broniony od dołu, a wczoraj od góry. Jeżeli chodzi o kolejne miejsce, gdzie może pojawić się popyt, biorę pod uwagę okolice 11 920 pkt, dopiero jego wybicie może doprowadzić do większej przeceny. Najbliższy opór znajduje się przy 12 180 pkt.

WYkres DAXA 11 czerwca 2019

Kalendarz makro na wtorek 11 czerwca

kalendarz makroekonomiczny 11 czerwca 2



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here