Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Indeksy giełdowy wystrzeliły w górę, DAX po 11500 pkt, S&P 500 powyżej 3000 pkt
Indeksy giełdowe mocno w górę.

Nowy tydzień handlowy rozpoczął się od solidnych wzrostów na rynku akcji. Inwestorzy wyraźnie ignorują więc negatywne informacje, przy czym jednocześnie liczą na szybkie wyjście z recesji. Pomimo, że wczoraj na rynku nie było z nami inwestorów z USA i Wielkiej brytanii, sesja europejska zakończyła się na solidnym plusie, a kontrakty na główne indeksy w USA również znajdują się wyżej. Co dalej?

  • Bardzo dobry początek tygodnia na rynku akcji, pomimo braku inwestorów z USA, indeksy giełdowe na całym świecie notują solidne wzrosty
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest niemal 150 punktów powyżej poniedziałkowego  zamknięcia, co wskazuje na wzrostową lukę otwarcia
  • Liczba chorych na COVID-19 wciąż rośnie, wczoraj odnotowano ponad 90 tysięcy nowych infekcji, a zmarło więcej niż 3 tys. osób

Niemiecki indeks giełdowy DAX powyżej 11 500 pkt.

Niemiecki indeks giełdowy domknął lukę z początku marca, która była wynikiem panicznej wyprzedaży związanej z pandemią koronawirusa. Patrząc na szeroki interwał czasowy – D1, w długim terminie niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 12 200 pkt. O spadkach można myśleć dopiero w momencie powrotu poniżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym.

Te artykuły również Cię zainteresują
DAX rośnie, indeks powyżej 11500 pkt
Dax domyka lukę, indeks powyżej 11 500 pkt

 – Na giełdach azjatyckich obserwujemy dziś bardzo silne wzrosty. Nikkei zyskuje 2,5%, Kospi notowany jest 1,5% wyżej, a S&P/ASX 200 rośnie o 2,2%. Kontrakty futures na S&P 500 przebiły w nocy poziom 3000 pkt, a kontrakty na DAX przetestowały poziom 11500 pkt – komentują analitycy DM XTB.

 – Powodem poprawy nastrojów jest komunikat firmy Novovax, która poinformowała, że rozpoczęła test szczepionki przeciw Covid-19 na ludziach. Z drugiej jednak strony, japoński Fujifilm poinformował, że lek Avigan nie będzie gotowy do końca maja jak wcześniej oczekiwano – dodano także.

Liczba chorych na koronawirusa rośnie

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wcale nie wygląda lepiej. Pomimo, że w ostatnim czasie obserwowaliśmy względną stabilizację, tak liczba nowych przypadków wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Niemniej inwestorzy wyraźnie ignorują ten fakt i nie boją się kolejnej fali pandemii.

Mapa zakażeń koronawirusa na świecie
źródło: www.worldometers.info

Od wybuchu pandemii na całym świecie zachorowało już blisko 5,6 miliona osób. W poniedziałek liczba nowych zachorowań na COVID-19 wyniosła ponad 90 tysięcy, z kolei liczba zgonów to 3096. Pomimo stbilizaji, liczby te wciąż są wysokie. W ostatnich dniach najwięcej przypadków codziennie notowanych było w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +19 tys.), i Brazylii (wczoraj +13 tys.).

Zobacz także: Panika na rynku akcji, powrót do większych spadków, a może okazja do kupna?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na wtorek 26 maja

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 26 maja. Dzisiejsza sesja europejska nie przewiduje istotnych publikacji makro. O godzinie 10:00 poznamy aktualną stopę bezrobocia w Polsce. Z kolei większa zmienność może się pojawić po południu. Amerykanie wracają na rynek po długim weekendzie, ponadto o godzinie 16:00 poznamy dane z rynku nieruchomości a także wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here