Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Indeksy giełdowe wracają do wzrostów, czas na kolejne maksima w USAPodczas dzisiejszej sesji poznamy sporo odczytów makro, przez co inwestorzy nie powinni narzekać na brak zmienności. W centrum uwagi inwestorów znajdą się między innymi publikacje wskaźników PMI dla przemysłu dla państw europejskich, oraz raport APD i wskaźniki ISM z USA. Na światowym rynku akcji od początku tygodnia utrzymują się dobre nastroje, tym samym doszło do wyraźnego odreagowania po zeszłotygodniowej przecenie.

  • Bitcoin zakończył wczorajszą sesję na plusie, a dziś wzrosty są kontynuowane, notowania testują poziom 36500 USD
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję na solidnym plusie, Dow Jones zyskał 1,57%, S&P500 zamknął się 1,39% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem na poziomie +1,56%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 60 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD dynamicznie wybija opór przy 1,20 USD

Indeksy giełdowe wymazują spadki z ubiegłego tygodnia

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować cofnięcie na światowym rynku akcji, niemniej po weekendzie doszło do wyraźnego odbicia, a wtorkowa sesja ponownie zakończyła się wyraźnymi wzrostami. Czy również dziś zobaczymy kontynuację ruchu w górę? Jeśli tak amerykański indeks technologiczny – Nasdaq, będzie miał szansę na atak historycznych maksimów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc technicznie na indeks Nasdaq (US100), w minionym tygodniu doszło d silnego cofnięcia. Notowania odbiły się od oporu wynikającego z położenia mierzenia 161,8% Fibonacciego, które wynikało z pomiaru ostatniej największej korekty spadkowej.

Niemniej spadki nie trwały długo, sprzedający bardzo szybko odpuścili przez co nie doszło nawet do testu strefy wsparcia przy 12400 pkt, która wynika w wcześniejszych rekcji cenowych, układu 1:1 oraz średniej kroczącej. Jeżeli dziś wspomniane mierzenie zewnętrzne zostanie pokonane, ruch w górę może przyspieszyć ponieważ indeks nigdy nie znajdował się na wyższych poziomach.

Wykres Nasdaq
Nasdaq (US100) interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 3 lutego

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 3 lutego. Dziś o poranku poznamy oświadczenie na temat polityki Europejskiego Banku Centralnego. W ko kolejnych godzinach inwestorzy będą zwracać uwagę na publikacje wskaźników PMI dla sektora usługowego, między innymi dla Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii. O 11:00 poznamy także wskaźniki CPI dla strefy euro. Z kolei podczas sesji amerykańskiej, uwagą będzie skupiona na raporcie ADP – godzina 14:15, a także wskaźniku ISM dla usług (16:00) oraz zapasach ropy naftowej (16:30).

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro | jsw opinie | usd | biomed lublin giełda | kurs walut w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here