Naga MarketsIndeksy giełdowe w USA ponownie najwyżej w historii, S&P500, Nasdaq biją kolejne rekordyRozpoczyna się nowy tydzień handlowy. Za nami sporo emocji, w ostatnim czasie na rynku działo się dość sporo. W ubiegły czwartek miały miejsce wybory w Wielkiej Brytanii, ponadto inwestorzy byli skupieni na negocjacjach handlowych pomiędzy USA, a Chinami. Każde nowe doniesienia w sprawie porozumienia, bądź jego braku dostarczały podwyższonej zmienności na rynku. Ostatecznie oba kraje doszły do porozumienia, przez co cła zaplanowane na 15 grudnia zostały odroczone. Dzięki temu indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zdołały po raz kolejny wyjść na nowe historyczne maksima co dalej? Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Indeksy giełdowe w USA na nowych historycznych maksimach

Po tym jak USA i Chiny podpisały porozumienie (fazę 1 umowy handlowej), indeksy giełdowe kontynuuje wzrosty. Do końca roku pozostało już niewiele czasu i wszystko wskazuje na to, że będzie to świetny okres dla rynku akcji w Stanach Zjednoczonych. Indeks 500 największych spółek – S&P500 znalazł się pod koniec ubiegłego tygodnia na najwyższych poziomach w historii, zresztą tak samo jak Dow Jones czy Nasdaq.

Patrząc na sytuację techniczną na US500, wciąż “w grze” jest układ Overbalance, który został zaznaczony kolorem niebieskim. Dopóki nie dojdzie do jego zanegowania  trend pozostaje wzrostowy. Dziś rynek otwiera się luką wzrostową i ponownie znajduje w rejonach historycznych maksimów. W przypadku tak silnego trendu wzrostowego wyznaczanie oporów nie jest najlepszym pomysłem, rynek przecież nigdy nie był wyżej, dlatego nigdy nie wiadomo kiedy rozpocznie się większa korekta. Szukanie wierzchołka na pewno nie jest dobrym pomysłem. Najbliższe wsparcie wypada przy 3156 pkt.

Wykres US500
US500 interwał H4

Zobacz także: Rajd św. Mikołaja widoczny na rynku od 100 lat. Donald Trump jako Grinch tegorocznego efektu?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na poniedziałek 16 grudnia

Zazwyczaj poniedziałki bywają nudne, niemniej dzisiejsza sesja zapowiada się ciekawie. W kalendarzu makroekonomicznym znajdziemy sporo danych, zarówno podczas sesji europejskiej, jak i amerykańskiej. W godzinach do południowych publikowane będą wskaźniki PMI dla sektora usługowego i przemysłowego z państw strefy euro, z kolei po południu poznamy szereg odczytów z USA. Z racji sporej ilości danych, dzisiejszy dzień powinien dostarczyć większej zmienności i ciekawych okazji inwestycyjnych.

Kalendarz makro na pon 16 grudnia
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com

Zobacz także: Traderze koniec roku coraz bliżej, czas na rachunek sumieniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here