Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówRozpoczęła się pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. Na rynkach możemy obserwować wyraźne luki na rynku surowców, a także na indeksach giełdowych. Wszystko za sprawą weekendowego spotkania na szczycie G20. Donald Trump i Xi Jinping doszli do wyczekiwanego porozumienia. Zgodnie z ustaleniami, nie będą nakładane nowe cła, a negocjacje w sprawie wojny handlowej mają zostać wznowione. Z pozytywnych zaskoczeń, Trump zdecydował, że produkty Huawei będzie mógł kupować sprzęt od firm amerykańskich. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na złocie, oraz indeksie Nasdaq i DAX.


Indeksy giełdowe w górę po szczycie G20, a złoto traci

Dzięki luce weekendowej na złocie doszło do wybicia dołem, bronione w ubiegłym tygodniu, układu Overbalance. Aktualnie należy więc brać pod uwagę scenariusz z głębszą korektą spadkową. Poziom 1405$ zgodnie z zasadą biegunowości powinien w tej chwili stanowić opór, dopóki cena znajduje się poniżej, istnieje szansa na większą korektę.  Aktualnie jako wsparcie należy brać pod uwagę mierzenie fibo – 38,2%.

Cena złota 1 lipca 2019

NASDAQ w drodze na na nowe ATH?

Pomimo luki, poziomy techniczne na Nasdaq nie ulegając zmianie. Po obronie strefy wsparcia przy 7640 pkt, kurs ruszył w górę, tendencja jest więc wzrostowa. Aktualnie testowane są szczyty z 20 czerwca, jednak bardzo prawdopodobne wydaje się wyjście na nowe ATH, do ostatnich szczytów brakuje już tylko około 60 punktów. Dopiero ewentualne zanegowanie poziomu 7640 pkt, może doprowadzić do większych spadków, wtedy też możliwy jest ruch w kierunku 7435 pkt, jednak ja na razie bardziej prawdopodobne wydają się dalsze wzrosty.

Notowania Nasdaq 1 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX najwyżej w tym roku

Dax znajduje się jeszcze przed rozpoczęciem właściwej sesji na nowych tegorocznych szczytach. Wybita strefa przy 12 460 pkt pozostaje kluczowym wsparciem. Dopiero  jej ewentualne zanegowanie, zmieni scenariusz na korekcyjny, jak na razie przeważa popyt i nie ma co szukać na siłę pozycji krótkich. Opór który można brać pod uwagę wypada dopiero przy 12 700 pkt, gdzie znajduje się mierzenie 127,2%

Notowania DAX 1 lipca 2019

Kalendarz makro na poniedziałek 1 lipca

Kalendarz makroekonomiczny 1 lipca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here