Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Indeksy giełdowe w górę, Nasdaq tylko 3% poniżej historycznych maksimów
Silne wzrosty na rynku akcji

Pomimo, że wczoraj nie poznaliśmy żadnych kluczowych danych makro, indeksy giełdowe kontynuowały wzrosty. Szczególnie dobre nastroje widzieliśmy w USA, gdzie technologiczny Nasdaq zamknął się ponad 2,5% wyżej. Inne indeksy za oceanem również radziły sobie całkiem dobrze, z kolei w Europie ruch w górę był ograniczony, co może mieć związek z szerzącą się pandemią koronawirusa. Czy wzrosty będą kontynuowane podczas dzisiejszej sesji?

  • Indeksy w USA zakończyły piątkową sesję na plusie Dow Jones zyskał 0,88%, S&P500 zamknął się 1,64% wyżej, a Nasdaq dodał 2,56%
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na płaskie otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD nieznacznie poniżej 1,18 USD we wtorek o poranku
  • Metale szlachetne korygują ostatnie wzrosty

Nasdaq zbliża się do historycznych maksimów

Wczorajsze silne wzrosty na indeksie Nasdaq zawdzięczamy organizacji OECD, która nie osiągnęła porozumienia w kwestii podatku dla firm technologicznych. Indeks zamknął się ponad 2,5% wyżej na poniedziałkowej sesji, a notowania coraz śmielej zbliżają się do historycznych rekordów, wczoraj zabrakło już około 3% do maksimów z początku września.

Patrząc na sytuację techniczną na interwale H4, wczoraj mogliśmy obserwować solidne wzrosty. Po tym jak doszło do wybicia strefy oporowej przy 11570 pkt, ruch w górę przyspieszył. Aktualnie notowania dotarły do lokalnego oporu wynikającego z wcześniejszych reakcji cenowych. W przypadku wybicia powyżej 12180 pkt, droga w kierunku ostatnich maksimów przy 12450 pkt zostanie otwarta. Kluczowym wsparciem pozostaje z kolei dopiero wspomniana strefa przy 11570 pkt.

Wykres Nasdaq
Nasdaq interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 13 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 13 października. Dziś podczas sesji europejskiej należy zwrócić uwagę na dane instytutu ZEW z Niemiec, które zostaną opublikowane o godzinie 11:00. Z kolei podczas sesji amerykańskiej, o 14:30 opublikowane zostaną dane o inflacji CPI z USA. Ponadto rynki dalej będą się skupiać na doniesieniach dotyczących koronawirusa i pakietu stymulacyjnego w Stanach Zjednoczonych.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here