Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Kalendarz makro na wtorek zawiera kilka odczytów, które mogą wywołać nieco większą zmienność. Mowa tutaj o danych z UK, a także strefy euro. Jeżeli chodzi o sesję amerykańską, brakuje ważnych informacji przewidzianych na dzisiejszą sesję. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na EUR/USD, ropie, DJIA, a także na niemieckim Daxie. Czego możemy spodziewać się po dzisiejszej sesji? Zapraszam na poranny przegląd rynków.


EUR/USD ma szansę na wzrosty

Kurs euro do dolara (EUR/USD) od dłuższego czasu znajduje się w szerokiej konsolidacji. Pod konie marca, po raz kolejny było bronione dolne ograniczenie ruchu bocznego, istnieje więc szansa na większe odbicie wzrostowe. Myślę, że przyspieszenia ruchu w górę, można będzie się spodziewać po wybiciu linii poprowadzonej po ostatnich szczytach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro do dolara

Schodząc na niższy przedział czasowy, widać, że kurs EUR/USD utrzymuje tendencję wzrostową od początku kwietnia. Oporem jest strefa przy poziomie 1,1325, a wsparciem przy 1,1280. Myślę, że wybicie oporu górą, powinno doprowadzić do przyspieszenia ruchu wzrostowego.

Kurs euro do dolara

Ropa naftowa ma wyraźny problem pokonaniem oporu

We wczorajszym przeglądzie mówiłem tym, że ropa dotarła do docelowego poziomu, który był wyznaczany w moich analizach już od dłuższego czasu. Strefa oporowa, zaznaczona kolorem niebieskim jest dalej aktualna. Widać, że cały ubiegły tydzień notowania nie mogły przebić się wyżej, stąd szansa na korektę spadkową. Reakcji popytowej szukałbym dopiero w rejonach 60,35$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance. Czy korekta będzie aż tak głęboka? Tego nie wiem, natomiast przy wyznaczonym wsparciu na pewno będę szukał sygnałów popytowych. Drugi scenariusz zakłada szybsze zakończenie korekty, wybicie poziomu 64$, a następnie kontynuację trendu wzrostowego.

Cena ropy naftowej

Indeksy w USA coraz wyżej

DJIA zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje w górę. Można powiedzieć, że docelowy target został już wypełniony, rynek przetestował ostatnie szczyty. W dalszym ciągu jestem nastawiony na kontynuację trendu wzrostowego. O spadkach będzie można myśleć dopiero w momencie powrotu indeksu poniżej poziomu 26 130 pkt.

Indeks giełdowy dow jones

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Dax nie ma ochoty na spadki

Niemiecki indeks giełdowy Dax, zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje wzrosty. Wsparciem, które należy brać pod uwagę na dzisiejszej sesji jest strefa przy 12 045 pkt. Zasięgi dla wzrostów wyznaczone zostały za pomocą mierzenia ostatniej większej korekty spadkowej, są to odpowiednio mierzenia 127,2% oraz 161,8%. Tendencja jest w ostatnim czasie wyraźnie wzrostowa, dlatego też nie ma sensu na siłę szukać pozycji krótkich, Scenariusz zmieni się na korekcyjny w momencie wybicia dołem poziomu 11 990 pkt, który wynika z dolnego ograniczenia lokalnego układu 1:1.

Indeks giełdowy DAX

Kalendarz makro na 16 kwietnia

Podczas dzisiejszej sesji należy zwrócić uwagę na godzinę 10:30, kiedy poznamy dane z Wielkiej Brytanii. Pół godziny później publikowane będą odczyty z Niemiec i strefy euro – indeks ZEW. Natomiast podczas sesji amerykańskiej brakuje odczytów, który mogłyby doprowadzić do podwyższonej zmienności na rynku.

Kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here