Naga MarketsDAX coraz bliżej historycznych maksimów, indeks giełdowy Nasdaq najwyżej w historiiNowy tydzień rozpoczął się w pozytywnych nastrojach. na rynku akcji ponownie mogliśmy obserwować solidne wzrosty. Umacniały się nie tylko indeksy w Europie, ale także w Stanch Zjednoczonych, gdzie ponownie mogliśmy obserwować najwyższe poziomy w historii. Wpływ na tak dobre nastroje mają dwa czynniki. Pierwszy to porozumienie w ramach fazy I umowy handlowej pomiędzy USA, a Chinami. Z kolei drugi to wygrana Konserwatystów w wyborach parlamentach w UK. Czy już nic nie zagraża wzrostowi do końca tego roku? Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Indeksy giełdowe kontynuują wzrosty

Podczas wczorajszej sesji indeksy S&P500, Dow Jones i Nasdaq ponownie znalazły się na najwyższych poziomach w historii, hossa trwa więc w anjlepsze. Dobre nastroje udzielają się także w Europie, niemiecki DAX zakończył dzień wynikiem na poziomie +0,94%. Wzrostom sprzyja między innymi osiągnięte przez USA i Chiny porozumienie handlowe. Rynki nie przestraszyły się też wczorajszych słabych odczytów PMI ze strefy euro.Z kolei te z USA wyglądają stabilnie.

Wykres Daxa
DAX interwał H4

Patrząc na sytuację techniczną na niemieckim indeksie giełdowym DAX, wciąż widać przewagę kupujących. Dopóki kurs utrzymuje się powyżej poziomu 13330 pkt, obowiązuje tendencja wzrostowa. Jeżeli pozytywny sentyment się utrzyma, to niewykluczony jest nawet ruch w kierunku historycznych maksimów przy 13 570 pkt. Niemniej w przypadku głębszej korekty i zejścia poniżej wspomnianego wsparcia przy 13330 pkt, istnieje szansa na spadki w rejony 13170 pkt, gdzie znajduje się wcześniejsza strefa reakcji, potwierdzona mierzeniem 50% ostatniej fali wzrostowej.

Zobacz także: Początek 2020 roku przyniesie dalsze wzrosty na rynku akcji, jak twierdzi BofA

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na wtorek 17 grudnia

Podczas wtorkowej sesji poznamy kilka ważniejszych odczytów makroekonomicznych. Na sesji europejskiej warto zwrócić uwagę na godzinę 10:30 oraz 11:00. W pierwszej kolejności publikowane będą dane z Wielkiej Brytanii, a następnie ze strefy euro. Z kolei w godzinach popołudniowych tradycyjnie poznamy szereg danych makro ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsze będą zezwolenia na budowę, a później produkcja przemysłowa Warto też wspomnieć o przemówieniu prezesa Banku Anglii, które rozpocznie się dopiero o godzinie 20:15. Z kolei w późnych godzinach wieczornych, o 22:15 opublikowany zostanie raport API.

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com

Zobacz także: Rajd św. Mikołaja widoczny na rynku od 100 lat. Donald Trump jako Grinch tegorocznego efektu?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here