Naga MarketsPoranny przegląd rynkowyPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Wczorajszy dzień przyniósł nagły zwrot akcji. Zarówno amerykańskie, jak i europejskie indeksy wyraźnie odbijają.  Niemiecki DAX zakończył sesję na ponad 1,5% plusie. Z kolei Nasadq, S&P500 oraz Dow 30 kończą dzień rosnąc ponad 2%. Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na EUR/USD, złocie, indeksie Nasdaq i DAX.


Zobacz także:  Kurs euro wraca po porannym odbiciu. EUR/PLN ponownie przy 4,2750

Te artykuły również Cię zainteresują
Przemówienie Prezesa Fed zwiększa zmienność

Wczoraj Jerome Powell powiedział, że polityka banku centralnego USA będzie prowadzona w taki sposób, aby utrzymać ekspansję amerykańskiej gospodarki. Dodał także, że członkowie komitetu bardzo dokładnie analizują to w jaki sposób wojna handlowa wpływa na aktualną sytuację. Po jego wystąpieniu kurs EUR/USD ruszył w górę, a USD/JPY zaczął spadać. Ruch był jednak chwilowy.

Złoto będzie kontynuować rajd w górę?

Złoto zatrzymało się w rejonach oporu przy 1324$. Jednak tendencja jest w ostatnim czasie wzrostowa, dlatego oczekiwałbym dalszego ruchu w górę. Ewentualnie biorę pod uwagę korektę do poziomu 1309,5$. Natomiast w średnim terminie oczekiwałbym ataku na maksima z lutego, kiedy uncja złota kosztowała nawet 1345$.

Wykres ceny złota XAUUSD 5 czerwca 2019

Kurs euro do dolara z szansą na dalsze wzrosty?

Po wybronieniu tegorocznych dołków, kurs euro do dolara ruszył w górę. Aktualnie znajdujemy się w wyraźnym impulsie wzrostowym. Wczoraj, zgodnie z poprzednią analizą, bronione było dolne ograniczenie układu 1:1. Dopóki cena nie zejdzie poniżej poziomu 1,1235 – obowiązuje tendencja wzrostowa.

Wykres euro do dolara EUR/USD 5 czerwca

NASDAQ – kontynuacja spadków

Pomimo wyraźnych wzrostów, wczorajszy dynamiczny ruch w górę jest jednie korektą ostatnich silnych spadków. Dopóki rynek nie wyjdzie powyżej poziomu 7300 pkt, spadki mogą się jeszcze pojawić. Należy uważnie śledzić rozwój sytuacji związanej z wojną handlową. W obecnym czasie przewidywanie zachowania kursu w średnim terminie jest obarczone dużym ryzykiem. Niemniej obecne środowisko zapewnia sporo okazji do zajmowania pozycji intraday. Daytraderzy mają “żniwa”.

Wykres NASDAQ 5 czerwca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX – nagły zwrot akcji

Na niemieckim indeksie Dax mogliśmy wczoraj obserwować zwrot akcji. Co prawda oczekiwałem wczoraj korekty wzrostowej, niemniej ruch w górę był na tyle silny, że oba opory zostały pokonane. Po powrocie ceny powyżej strefy przy 11 900 pkt, niewykluczony jest dalszy ruch w górę.

Wykres DAX 5 czerwca 2019

Wczorajsza sesja była jednostajna, rynek systematycznie wybijał wyższe poziomy. Dziś oczekiwałbym nieznaczących spadków, a następnie dalszego ruchu w górę. Pierwsze wsparcie, które biorę pod uwagę, wynika z dolnego ograniczenie układu 1:1. Jest to największa korekta na ostatniej fali wzrostowej. Opór również wynika z układu 1:1 – czerwone prostokąty.

Wykres DAX 5 czerwca 2019

Kalendarz makro na środę 5 czerwca

kalendarz makroekonomiczny 5 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here