Najważniejszą publikacją sesji środowej niewątpliwie będzie kolejna prognoza amerykańskiego produktu krajowego brutto za trzeci kwartał 2017 roku, która zdaniem analityków ma zostać zrewidowana wzrostowo do poziomu 3,2%. Taka pozytywna zmiana z całą pewnością przełoży się prowzrostowo na dolara amerykańskiego.
Druga projekcja amerykańskiego PKB przed nami. Co z podwyżkami stóp?
O godzinie 14:30 poznamy drugą projekcję PKB Stanów Zjednoczonych za miniony kwartał. Zapowiadany przez analityków wzrost z pewnością wywoła zmienność na USD, należy jednak pamiętać, że grudniowa podwyżka stóp w wykonaniu Rezerwy Federalnej jest już w cenie. Dolarowe byki nie potraktują więc pozytywnego odczytu jako kolejnego sygnału za trzecią podwyżką na przestrzeni bieżącego roku. W tym momencie wyceniana jest na niespełna 93%:

Zdaniem analityków Scotiabanku jakiekolwiek osunięcia Eurodolara wywołane danymi, powinny być wykorzystywane do kupna pary walutowej przed końcem 2017 i przed decyzją FED odnośnie zmiany stóp procentowych. Wspomniana korekcyjna deprecjacja powinna celować w 1.19 lub nawet okolice 1.20 zanim rynek zobaczy silniejsze osunięcia Eurodolara na korzyść USD:

Bitcoin oficjalnie pokonał pułap 10 tysięcy USD
Już wczoraj informowaliśmy, że zgodnie z benchmarkiem portalu CoinMarketCap.com, notowania Bitcoina po raz pierwszy w historii pokonały pułap 10 tysięcy dolarów. Ruch miał miejsce jednak tylko na giełdach koreańskich i traderzy cały czas czekali na jego pokonanie również na giełdach zachodnich. Barierę udało się pokonać w trakcie środowego poranka i w momencie przygotowaynia komentarza BTC/USD na giełdzie Bitstamp kosztuje $10348.00, natomiast na koreańskim Bithumbie wyceniany jest już po prawie $12000.

W samym tylko 2017 roku BTC zwiększał swoją wartość już dziesięciokrotnie, a jego kapitalizacja rynkowa coraz śmielej zbliża się w kierunku progu $200 miliardów USD. Jako ciekawostkę warto podać fakt, że na początku listopada właśnie tyle wynosiła łączna kapitalizacja całego rynku kryptowalut.
Co jeszcze w środowym kalendarzu?
W środowym kalendarzu makroekonomicznym ciekawie robi się dopiero w godzinach popołudniowych, kiedy poznamy wspomniane wcześniej wyniki amerykańskiego PKB. Na mównicy pojawi się również prezes BoE, Mark Carney oraz szefowa FED, Janet Yellen:

Na koniec sesji dla traderów z Europy „deser” w postaci informacji o zapasach ropy w Stanach Zjednoczonych.