Naga MarketsDziś ma miejsce 17. rocznica ataku na World Trade Center, a Amerykanie nadal nie wygrali wojny z terroryzmem. Indonezja obchodzi dzień wolny, dziś rozpoczyna się muzułmański Nowy Rok. W trakcie sesji europejskiej najbardziej będą nas interesować dane z rynku pracy Wielkiej Brytanii oraz wskaźniki instytutu ZEW z Niemiec. Korea Północna chce zakończyć swój program nuklearny oraz doprowadzić do kolejnego spotkania z Trumpem. Goldman Sachs obawia się osłabienia walut gospodarek wschodzących.

Historyczny przełom w Korei Północnej?

Według informacji podanych przez amerykańskiego Doradcę ds. Bezpieczeństwa Narodowego Johna Boltona, północnokoreański dyktator podczas kwietniowego spotkania z liderami z Południa zaproponował wycofanie się z programu nuklearnego w ciągu najbliższych dwóch lat. Co więcej, wskutek rozmów postanowił ulec skrócić ten okres do dwunastu miesięcy. Jak na razie jednak nie podjął w tym kierunku żadnych kroków.

Donald Trump chce spotkać się po raz drugi z Kim Dzong Unem, który rzekomo wysłał ostatnio amerykańskiemu prezydentowi bardzo ciepły list z chęcią kolejnego spotkania. Co ciekawe, Bolton powiedział, że rozmowy na razie zostały zatrzymane do czasu podjęcia zdecydowanych kroków przez Koreę i że inicjatywa stoi po jej stronie.

Negatywna wizja Goldman Sachs

Modele ekonomiczne opracowane przez bank inwestycyjny Goldman Sachs jasno wskazują, że niektóre z walut krajów rozwijających się jeszcze osłabną. Choć ogólnie koszyk walut gospodarek wschodzących jest w terytorium przecenienia, to nie jest on tak tani jak to miało miejsce na początku 2016 roku. Wtedy ucierpiały na skutek silnego spadku cen ropy.

Waluty krajów rozwijających się pogłębiają swoje spadki w tym miesiącu wraz ze wzrostem napięcia handlowego pomiędzy dwoma największymi gospodarkami świata. Dodatkową presję zniżkową wywiera wzrost stóp procentowych przez FED, a co za tym idzie droższy dolar, w którym większość gospodarek jest zadłużona. Najbardziej zagrożone wybuchem kryzysu walutowego są Argentyna, RPA i Turcja.

“Oczywiście, wyceny są najlepiej postrzegane jako średnio- i długoterminowy sygnał dla wyników rynku aktywów i rzadko są one same w sobie katalizatorem lepszych wyników” – napisali analitycy. “Niemniej jednak znaczna przecena może stanowić punkt odniesienia dla inwestorów, którzy mogą przyjąć perspektywę długoterminową i bufor na wypadek wystąpienia nieprzewidywanej zmienności”.

Przewidywane niedowartościowane poszczególnych walut w stosunku do dolara

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek, 11 września

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here