Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Główna para walutowa ma problem z oporem przy przy 1,10 USD
Euro – banknoty i monety

Po bardzo dużej zmienności jaką obserwowaliśmy w poniedziałek, wczorajsza sesja przyniosła mniejsze ruchy i nieznaczne odreagowanie na rynku akcji. Dziś ponownie inwestorzy mogą być bardziej aktywni, a to z powodu sporej ilości danych marko, do południa poznamy odczyty inflacyjne z państw europejskich, a na sesji amerykańskiej opublikowane zostanie opublikowany wskaźnik CPI z Kanady i zapasy ropy naftowej z USA. W środę o poranku kurs euro do dolara kształtuje się na poziomie 1,0940 USD. Co słychać na rynku o poranku?

  • Na rynku akcji w Azji widać mieszane nastroje. Nikkei zyskuje ponad 1%, Kospi notowany jest 0,35% wyżej, a w Chinach obserwujemy cofnięcie, które balansuje w rejonach -0,5%
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest w rejonach wczorajszego zamknięcia, co wskazuje na płaskie otwarcie
  • Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa pokazuje od pewnego czasu stabilizację nowych przypadków, podczas wczorajszej sesji przybyło ponad 94 tysiące nowych infekcji, a zmarło blisko 4,6 tys. osób

EURUSD odbija od oporu przy 1,10 USD

Patrząc technicznie na główną parę walutową EURUSD, widać po raz kolejny odbicie od strefy oporowej rozciągającej się w rejonach okrągłego poziomu 1,10 USD. Ostatnią zwyżkę zawdzięczamy informacji o pakiecie pomocowym, który zainicjowały Francja i Niemcy. Dopóki nie dojdzie do wybicia, górą, krus może wziąć poruszać się w szerokiej konsolidacji pomiędzy wspomnianym 1,10 USD, a 1,0870.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

–  Euro zostało wsparte przez doniesienia o politycznym porozumieniu Francji i Niemiec, co do europejskiego programu wsparcia dla krajów dotkniętych pandemią, oraz sfinansowania go z emisji wspólnych euroobligacji. We wtorek nastroje na giełdach były już jednak słabsze, a w depeszach agencyjnych zaczęło pojawiać się więcej informacji nt. tego jak europejski program miałby wyglądać, co ostudziło emocje. Pozytywnym faktem jest lepszy od szacowanego przez rynki odczyt niemieckiego indeksu nastrojów analityków ZEW za maj – Komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Panika na rynku akcji, powrót do większych spadków, a może okazja do kupna?

Liczba nowych zakażonych COVID-19 poniżej 100 tys.

Od początku ubiegłego miesiąca możemy obserwować względną stabilizację w liczbie nowych przypadków koronawirusa, co wyraźnie studzi niepokoje związane z pandemią. Inwestorzy zaczynają ignorować te informacje, a wiadomości o możliwej szczepione podsycają emocje i nadzieje na szybkie wyjscie z kryzysu.

Liczba przypadków koronawirusa 20 maja 2020
źródło: worldometers.com

Pomimo stabilizacji, z dnia na dzień chorych przybywa, a do opanowania pandemii jeszcze daleka droga. Zakres nowych przypadków od pewnego czasu oscyluje bowiem w granicach 70-100 tys. Epidemiolodzy, a także członkowie WHO cały czas ostrzegają, że możemy mieć do czynienia z drugą falą pandemii. Ewentualnemu wzrostowi zachorowań może sprzyjać coraz śmielsze odmrażanie gospodarek.

We wtorek liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła ponad 94 tysiące, z kolei liczba zgonów to blisko 4,6 tys. Najwięcej przypadków codziennie notuje się Stanach Zjednoczonych (wczoraj +20 tys.). Sytuacja nie wygląda też najlepiej w Rosji, gdzie od ponad 2 tygodni z dzień przybywa więcej około 10 tysięcy chorych, kraj ten wskoczył ostanio na niechlubne drugie miejsce na świecie pod względem liczby zakażonych.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na środę 20 maja

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 20 maja. Dziś należy zwrócić uwagę na dane o inflacji z państw europejskich i Kanady. Ponadto o godzinie 16:30 publikowane będą zapasy ropy naftowej. Wpływ na rynki będą też mieć w dalszym ciągu wiadomości dotyczące koronawirusa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here