Naga MarketsAnaliza rynków finansowychWczorajsza sesja na dobre rozkręciła się po godzinie 16:00, kiedy poznaliśmy odczyt ISM. Opublikowane dane były fatalne, tak niskiego wyniku nie widzieliśmy od 2009 roku. Donald Trump oczywiście obwinił Fed za tak słaby wskaźnik przemysłowy. Po publikacji indeksy giełdowe runęły, a spadki utrzymywały się do końca sesji. Z kolei EURUSD ruszył mocno w górę za sprawą słabszego dolara. Co dalej Zapraszamy na poranny przegląd rynków. 


  • Indeks ISM najniżej od 10 lat
  • Kurs euro do dolara EURUSD wraca powyżej 1,0900
  • Indeksy w USA zakończyły sesję na solidnym minusie przekraczającym -1%
  • Trump obwinia Fed za fatalny odczyt ISM

Giełdy toną przez fatalny odczyt ISM

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem wczorajszej sesji była publikacja odczytu ISM dla przemysłu. Rynek oczekiwał powrotu powyjże bariery 50 punktów, z kolei odczyt okazał się dużo gorszy od prognoz a także wypadł znacząco poniżej ostatniej publikacji (wynik jest najgorszy od 10 lat). Tak duże negatywne zaskoczenie przełożyło się oczywiście na spadki na indeksach giełdowych na całym świecie, traciły nie tylko giełdy w USA, niemiecka indeks DAX zaraz po publikacji runął ponad 70 punktów (w niespełna 5 minut). Dodatkowo prezydent USA – Donald Trump po raz kolejny krytykował Fed, jego zdaniem tak słaby wynik jest właśnie spowodowany przed politykę Rezerwy Federalnej.  Ekonomiście są jednak zgodni, że powodem tak słabego odczytu jest trwająca wojna handlowa na linii USA – Chiny.

Kurs euro do dolara EURUSD wraca powyżej 1,09

Spadki na EURUSD dotarły do mierzenia zewnętrznego, po czym kurs kurs euro do dolara ruszył mocno w górę (pomógł oczywiście kiepski odczyt ISM). Aktualnie najbliższym oporem jest strefa przy 1,0965, gdzie wypada górne ograniczenie lokalnego układu 1:1 oraz wcześniejsze szczyty i dołki. Wybicie górą może doprowadzić do większej korekty wzrostowej, należy jednak mieć na uwadze bliskość kolejnego oporu czyli strefy przy 1,10000. Mierzenie zewnętrzne 127,2% pozostaje wsparciem.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX odbija od kluczowego oporu

Wczoraj wszystko wskazywało na to, że niemiecki indeks giełdowy wybije nowe lokalne szczyt. Niemniej wspominany opór przy 12 480 pkt po raz kolejny powstrzymał euforie. Wszystko przez fatalne dane z USA, które przełożył się na spadki indeksów na całym świecie. Z powodu tak silnej wyprzedaży, ruch moze być kontynuowany podczas dzisiejszej sesji. Najbliższym wsparciem jest poziom 12 125 pkt, gdzie wypadają ostatnie minima, jest to również dolne ograniczenie układu Overbalance. Jego ewentualne pokonanie zmieni trend na spadkowy.

Indeks DAX
DAX interwał H4

Kalendarz makro na środę 2 października

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here