Naga MarketsJeden z najważniejszych ośrodków światowych finansów Londyn – w trakcie piątkowej sesji zakończy pracę już o godzinie 13:30 naszego czasu. Skrócona sesja na LSEG przełoży się na mniejszy brak aktywności inwestorów w trakcie sesji europejskiej i sygnalizuje rozpoczęcie okresu świątecznego na rynkach. Zanim jednak całkowicie skupimy się na bożonarodzeniowych przygotowaniach warto spojrzeć w kalendarz makroekonomiczny – w związku z publikacją PKB UK oraz Kanady.


Rynki powrócą do pełnej aktywności dopiero 2 stycznia 2018

Okres świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku w przypadku świata finansów zawsze należy do najbardziej spokojnych w przeciągu roku. Giełdy co prawda działają, jednak traderzy skupiają się na zasłużonym odpoczynku oraz celebracji tego wyjątkowego czasu.W trakcie piątkowej sesji LSEG zakończy notowania o 13:30 naszego czasu, a kwotowania dla instrumentów pochodnych zostaną wstrzymane o 14:15. 25-26 grudnia giełda w ogóle nie będzie funkcjonowała, a 29 grudnia – dokładnie za tydzień – miejsce będzie miała dokładnie taka sama sytuacja jak dzisiaj. Nowy Rok to ponownie brak notowań i powrót do pełnej aktywności nastąpi dopiero 2 stycznia 2018.

Źródło: LSEG

22 grudnia warto zachować jednak czujność, przed nami bowiem jeszcze kilka istotnych publikacji makroekonomicznych, co pokazuje między innymi poniższy kalendarz makroekonomiczny:

Źródło: pl.investing.com

Brytyjskie i kanadyjskie PKB bez zmian?

Zgodnie z konsensusem analityków kolejna prognoza brytyjskiego PKB za Q3 2017 powinna uplasować się na tym samym poziomie co ostatnio, czyli na 1,5% r/r oraz 0,4% kw/kw. Przykład Stanów Zjednoczonych i publikacji czwartkowej pokazuje jednak, że nawet przy którejś rewizji z rzędu możliwe jest niekorzystne osunięcie. Jakakolwiek spadkowa zmiana wyników osłabi GBP, natomiast rewizja wzrostowa przełoży się na jego krótkoterminowe umocnienie.

GBP/USD D1

W tym momencie sytuacja na funcie szterlingu rozgrywa się w przedziale 1.3300-1.3350. Czwartkowa sesja rysuje nad strefą wsparcia popytowego pin bara. Pytanie, czy pozwoli na odbicie w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji?

Podobna sytuacja czeka nas o godzinie 14:30 kiedy dane o październikowym PKB poda Kanada. Prognoza i wynik poprzedni na poziomie 0,2% m/m i jakiekolwiek odchylenie od niego może wywołać przedświąteczną zmienność na CAD:

USD/CAD D1

Kolejna para z dolarem i kolejna konsolidacja. Wsparcie zapewnia 1.2660-1.2700, opór natomiast 1.2913. Oba poziomy wspierane są przez mierzenia Fibonacciego z trendu spadkowego z pierwszej połowy roku. Nadal utrzymuje się zasada range tradingu, do potencjalnego odbicia niezbędny będzie jednak sygnał zakupowy.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here