Naga MarketsPoranny przegląd rynków: GBP/USD dociera do oporu, DAX kontynuuje zwyżkę
Poranny przegląd rynków

Pierwsza sesja w nowym tygodniu handlowym przebiegła w bardzo dobrych nastrojach. Na rynku akcji obserwowaliśmy dalsze wzrosty, a kurs dolara tracił. Taki sentyment utrzymuje się również dziś o poranku, kalendarz marko na wtorkową sesję nie jest zbyt ciekawy, dlatego na większą zmienność będziemy musieli poczekać do drugiej połowy tygodnia.

  • Kurs GBP/USD testuje opór przy 1,2520 USD
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na otwarcie ogromną luką wzrostową
  • RBA pozostawia stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, AUD/USD po 0,68 USD
  • Liczba zachorowań na COVID-19 wciąż rośnie, wczoraj przybyło ponad 100 tysięcy chorych

Kurs funta do dolara EUR/USD odbija od oporu

Po weekendzie kontynuowany jest sentyment z ubiegłego tygodnia, dolar znajduje się pod presją sprzedających, wczoraj amerykańska waluta traciła najmocniej do AUD i NZD, niemniej spadki w ujęciu do GBP i CAD również przekraczały 1%. Para walutowa GB/SUD kontynuuje zwyżkę, w nocy notwania docirają do oporu przy 1,2520 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc technicznie na wykres H4, oporem jest wspomniany poziom 1,2520 USD. Miejsce to wynika z mierzenia 78,6% ostatniej fali spadkowej oraz wcześniejszych reakcji ceny. jeżeli dojdzie do cofnięcia, jako kluczowe wsparcie powinniśmy brać pod uwagę done ograniczenie układu Overbalance.

Wykres GBP/USD
GBP/USD kontynuuje wzrosty

 – Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować dobre nastroje na rynku akcji oraz spadki na dolarze amerykańskim. W poniedziałek poznaliśmy ważne dane z USA, niemniej nie przełożyły się one w istotny sposób na zmienność – komentują analitycy XTB.

Pandemia nie zwalnia tempa

Spoglądając na wykres ukazujący dzienny przyrost nowych zachorowań na COVID-19, nie widać stabilizacji, o której mówiło się w ostatnim czasie. Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować nowe rekordy w liczbie odnotowanych dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa, a w ostatnich dwóch dniach pomimo cofnięcia są to wyniki powyżej 100 tys. przypadków.

Ponad 100 tys. nowych zarażeń
źródło: www.worldometers.info

Patrząc na powyższy wykres, widać że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż wygląda nie najlepiej. Do tej pory inwestorzy wyraźnie ignorowali ten fakt i nie bali się kolejnej fali pandemii, licząc na szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji. Niemniej co jesłi pandemia się nie zatrzyma i słupki będa dalej rosły? Czy czeka nas powrót do wprowadzania ograniczeń?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 2 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 2 czerwca. Dziś nie poznamy kluczowych odczytów makro. Wydarzeniem dnia była decyzja RBA, który pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Kolejne godziny nie powinny więc przynieśc większej zmienności, wtorkowa sesja może przebiegać spokojnie.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here