Naga MarketsKurs funta do dolara GBP/USD notuje silny wzrost. UE i UK kontynuują rozmowy ws. BrexituW trakcie weekendu uwaga rynków była skupiona na wszelkich informacjach o postępach w rozmowach dotyczących porozumienia handlowego między Unią Europejską a Wielką Brytanią. Ponownie wróciła nadzieja, że umowę w jakiejś formie uda się wypracować na czym mocno zyskuje kurs funta. GBP jest o poranku najsilniejszą walutą z grupy G8.

  • Notowania funta do dolara (GBP/USD) w górę o ponad 0,7 proc.
  • Bitcoin powyżej 19 tys. dolarów o poranku
  • Kontrakty terminowe na S&P500 zyskują około 0,5 proc.
  • Kurs EUR/USD w okolicach 1,2140, a cena ropy WTI powyżej 47 dolarów

Kurs funta rośnie po zapewnieniach UE i UK

Funt szterling w relacji do dolara otworzył się w tym tygodniu luką wzrostową po tym, jak Wielka Brytania i Unia Europejska oświadczyły, że będą nadal rozmawiać o umowie handlowej, mając żywą nadzieję na jej zawarcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zgodzili się pójść o krok dalej i dalej pracować nad porozumieniem, które miałoby obowiązywać po okresie przejściowym. Wcześniej natomiast mówili o tym, że negocjatorzy mają czas do niedzieli na zawarcie umowy.

– Samo kontynuowanie rozmów i brak natychmiastowej sprzedaży powoduje pewne pokrycie pozycji krótkich, ale znaczy to niewiele poza odzwierciedleniem psychologii rynku – powiedział Marc Chandler, główny strateg rynkowy w Bannockburn Global.
– Jeśli rozmowy nie przyniosą rezultatu, założę się, że w przyszłym roku będzie można je wznowić – powiedział, dodając „terminy nie mają znaczenia”.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, kurs funta otworzył się w poniedziałek z powrotem ponad strefą wsparcia przy 1,3280. Jeśli na zamknięciach sesji para walutowa GBP/USD pozostanie ponad tym poziomem, ponownie może zostać przetestowana strefa oporu w okolicach 1,3500.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 14 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 14 grudnia. Jak to zwykle bywa w poniedziałki, nie spodziewamy się dziś żadnych kluczowych publikacji. Przed południem poznamy wyniki produkcji przemysłowej w strefie euro, a wieczorem sentyment konsumentów od Westpac dla Nowej Zelandii.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here