Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Formacja podwójnego szczytu na niemieckim indeksie DAX doprowadzi do głębszych spadków?
Sytuacja techniczna na niemieckim indeksie DAX

Podczas wczorajszej sesji oberwaliśmy mieszane nastroje na głównych indeksach giełdowych w Europie. Większość z nich zakończyła dzień pod kreską, przez co niewykluczone jest pogłębienie spadków w dalszej części tygodnia. Dziś w kalendarzu być może nie znajdziemy wielu odczytów jednak będą one istotne. uwaga inwestorów będzie skupiona na danych o sprzedaży detalicznej z USA, ponadto o 20:00 poznamy protokół z ostatniego posiedzenia Fed.

  • Bitcoin przekracza poziom 50 tysięcy dolarów i utrzymuje się powyżej
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję mieszanie, Dow Jones zyskał 0,2%, S&P500 zamknął się 0,06% niżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem na poziomie -0,34%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na płaskie otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień w rejonach poziomu odniesienia
  • Kurs EUR/USD wraca poniżje poziomu 1,21 USD

Indeks DAX z formacją odwrócenia?

Niemiecki indeks giełdowy DAX porusza się od dłuższego czasu w trendzie spadkowym. Po weekendzie otworzył się on luką wzrostową, jednak kupujący nie byli w stanie kontynuować ruchu, przez co doszło do wyznaczenia korekty spadkowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na wykres H4 możemy zauważyć potencjalną strukturę podwójnego szczytu, która może zapowiadać większą korektę spadkową. Podczas wczorajszej sesji doszło do pokonania linii szyi formacji, a w godzinach nocnych mogliśmy obserwować pogłębienie przeceny.

Niemniej należy zauważyć, że bardzo szybko doszło do odreagowania, przez co kupujący mogą wykorzystać obecne cofnięcie do zakupów. W godzinach porannych kluczowym poziomem powinien być 14060 pkt, gdzie znajduje się linia szyi wspominanego układu podwójnego szczytu. Jeżeli notowania wrócą powyżej, możliwy jest ponowny ruch w kierunku 14115 pkt.

Wykres DAX
DAX interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 17 lutego 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 17 lutego. Dziś o poranku nie poznamy kluczowych odczytów makro, a inwestorzy będą czekać na publikację danych o sprzedaży detalicznej ze Stanów Zjednoczonych (godzina 14:30). W tym samym czasie opublikowane zostaną wskaźniki CPI z Kanady. Z kolei o 20:00 poznamy protokół z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykresy bitcoin | kurs zlotowki | biomed kurs | zloty kurs | notowania walut w czasie rzeczywistym |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here