Naga MarketsDziś czeka nas kolejny spokojny poniedziałek. Istotne dane zostaną opublikowane jedynie w Wielkiej Brytanii. Australia świętuje dziś urodziny królowej, rynki w kraju są zamknięte. W środę odbędzie się posiedzenie FOMC. Rynki spodziewają się podwyżki stóp procentowych, każda inna decyzja będzie zaskoczeniem.

Giełdy w Azji rozpoczęły nowy tydzień bez konkretnego kierunku. Japoński NIKKEI po początkowym niezdecydowaniu przeszedł do wzrostów, po przerwie lunchowej rośnie 0,59%. Koreański KOSPI rozpoczął sesję od mocnej aprecjacji, obecnie ustabilizował się w okolicach 2465 pkt, czyli wzrost wynosi 0,52%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywna sesja na japońskiej giełdzie

Weekend upłynął pod znakiem spotkania G7, które miało miejsce w Kanadzie. Trump opuścił spotkanie, a następnie obraził w serii tweetów największych sojuszników USA. Wszystko za sprawą sporu o handel. Obecnie amerykański prezydent jest w Singapurze, gdzie spotka się z liderem Korei Północnej – Kim Jong Unem.

Podwyżka stóp w środę

W środę będzie miało miejsce spotkanie FOMC, na którym zostanie podjęta decyzja w sprawie stóp procentowych. Jest ona właściwie oczywista, podwyżka została już zdyskontowana w cenie. Rynki będą śledzić przede wszystkim wskazówki znajdujące się w oświadczeniu. Istotna będzie również konferencja prasowa z udziałem prezesa FED – Jerome’a Powella.

Opublikowane również zostaną dot-ploty, czyli przewidywania poszczególnych członków FOMC w sprawie amerykańskiej gospodarki. To one nam powiedzą, czy powinniśmy się spodziewać trzech podwyżek stóp w tym roku, czy może jednak czterech. Coraz częściej pojawiają się glosy o możliwości zwiększenia tempa wzrostu stóp, taką opinię wyraża między innymi Bank of America.

Po trwających ponad miesiąc wzrostach indeks dolara nieco spada. Ze szczytu w okolicach 95,00 spadł o 1,5 pkt i obecnie znajduje się nieco nad 93,50 pkt. Jeśli po środowym posiedzeniu FOMC zwiększą się oczekiwania co do liczby podwyżek w tym roku, to może dojść do dalszego umocnienia dolara.

Indeks dolara – wykres dzienny

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 11 czerwca

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here