Naga MarketsPoranny przegląd rynków - Co zrobi EBC i FOMCPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Od poniedziałku na rynku utrzymuje się zmienność. Na parach z funtem możemy obserwować kontynuację spadków, a indeksy giełdowe nie mogą zdecydować się na wyraźny kierunek pomimo wyraźnych ruchów w jedna i drugą stronę. Dzisiejszy kalendarz makro jest obfity w dane, dlatego zapowiada się ciekawa sesja. Poznamy między innymi protokół z ostatniego posiedzenia EBC, który być może podpowie coś odnośnie dalszej polityki banku. Na jakie instrumenty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na GBP/USD, ropie oraz indeksie DAX.


Zobacz także: Forex i wojna handlowa: Kurs dolara australijskiego w dół oraz long na jenie dadzą zarobić?

FOMC publikuje protokół z ostatniego posiedzenia

Wczoraj o godzinie 20:00 “poznaliśmy minutes FOMC” z majowego posiedzenia. Według analityków pokazał on, że członkowie byli zgodni co do spadku inflacji bazowej w tym roku, uważają oni , że jest to zjawisko przejściowe. Na razie nie przewiduje się obniżki stóp procentowych, dopiero dalsze rozczarowania inflacyjne mogłyby do tego doprowadzić.

„Zapobiegawcza obniżka stóp procentowych, o której rozmawiają rynki, wydaje się zatem nie być widoczna. Wydaje się jednak, że Fed nie wyklucza całkowicie obniżki stóp, jeśli zmiany inflacji rozczarują w przyszłości”.

„Protokoły ujawniły dość optymistyczną ocenę realnej gospodarki, a wielu uczestników wspomniało, że zaznaczyli swoje prognozy dotyczące realnego wzrostu PKB. Ponadto „członkowie zauważyli, że warunki finansowe uległy poprawie od przełomu roku, a wiele niepewności wpływających na perspektywy gospodarcze USA i globalnych zmniejszyło się, choć pozostało pewne ryzyko”. Od początku maja konflikt handlowy spowodował jednak, że ta ocena stała się nieco nieaktualna. ”

Kurs funta do dolara testuje kluczowe wsparcie

Po ostatniej chwilowej reakcji na funcie, spowodowanej informacją o możliwym drugim referendum, GBP kontynuuje spadki. Jednak wczoraj mogliśmy obserwować reakcję w wyznaczonej przeze mnie strefie. Na szerokim interwale D1, wsparcie przy 1,2680 pozostaje kluczowe. We czwartek kurs funta do dolara kontynuuje spadki, jednak ważne będzie zamknięcie dzisiejszej sesji. Jeżeli zakończyła by się ona świecą popytową, to będzie to sygnał do większej korekty wzrostowej. Stefa zaznaczona na fioletowo wynika między innymi z dołków z sierpnia 2018 roku, wypadają tutaj także mierzenie zewnętrzne 161,8% Fibonacciego, oraz równość impulsów spadkowych. Scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany w momencie zamknięcia świecy D1 poniżej strefy wsparcia (wczorajsza jeszcze go nie neguje), wtedy też oczekiwałbym dalszych spadków w kierunku minimów z początku roku.

Wykres funta do dolara GBPUSD 23 Maja 2019

Ropa WTI wybija dołem

Ropa WTI wyraźnie spada. Wczoraj pisałem, że cofnięcie poniżej wsparcia może wygenerować silniejszy ruch w dół. Odnosząc się do środowej analizy:Poza pomysłem o pozycji krótkiej z wąskim stop lossem, nie widzę innych setupów.” Aktualnie strefa przy 62,90$ jest oporem. Jeżeli chodzi o scenariusz spadkowy, nie uległ on zmianie, celem dla sprzedających powinien być atak na ostatnie minima 60,25$ kurs schodzi poniżej.

Wykres ropy naftowej 23 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX będzie konsolidował?

Na interwale D1 sytuacja nie uległa zmianie, szeroki układ Overbalance utrzymuje wzrosty na niemieckim indeksie DAX. Strefa wsparcia znajduje się w rejonach 11 935 – 11 870 pkt. Jednak od początku tygodnia nie widać wyraźnego kierunku, co może przemawiać za scenariuszem konsolidacyjnym. Utrzymuję zdanie, że ważniejsza jest w tej chwili sytuacja intraday, i tam powinnyśmy szukać setupów.

Wykres DAX 23 maja 2019

Intrady biorę dziś pod uwagę dwie strefy. Wsparcie wypada przy 12 070 pkt, a opór przy 12 170 pkt.  Jeżeli cena zejdzie poniżej  wsparcia, widziałbym szybkie zejście w okolice lokalnych dołków przy poziomie 12 000 pkt. Z drugiej strony pokonanie oporu, może doprowadzić do kolejnej fali wzrostowej. Oba poziomy są istotne.

Wykres DAX 23 maja 2019

Kalendarz makro na czwartek 23 maja

Kalendarz makroekonomiczny czwartek 23 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here