Naga Marketsjerome powellDzisiejsza sesja zapowiada się umiarkowanie ciekawie. Do południa poznamy stopę bezrobocia Szwajcarii i bilans handlowy Niemiec. EBC opublikuje swój biuletyn ekonomiczny. Wieczorem odbędzie się posiedzenie FOMC i decyzja w sprawie stóp procentowych. Listopadowe spotkanie nie powinno przynieść żadnych niespodzianek. Prezes RBNZ powiedział, że dalsze cięcie stóp procentowych jest nadal w grze.

Decyzja RBNZ

Przed północą miała miejsce publikacja decyzji Banku Rezerwy Nowej Zelandii w sprawie stóp procentowych. Tak jak oczekiwano, pozostały one na poziomie 1,75%. Prezes RBNZ powiedział, że nie wyklucza dalszego luzowania polityki monetarnej. Wszystko zależy od pojawiających się danych makroekonomicznych, a szczególnie odczytu dotyczącego wzrostu PKB. Orr uważa, że wzmocnienie presji inflacyjnej jest dużym wyzwaniem dla banku centralnego.

RBNZ cieszy się, że stopa bezrobocia spada. Przypomnijmy, wtorkowy odczyt wyniósł 3,9% przy oczekiwaniach na poziomie 4,4%. Orr nie ma żadnego celu cenowego dla dolara nowozelandzkiego, ale ogólnie waluta zachowuje się dobrze. Ceny nieruchomości mogą się stopniowo zwiększać. Bank centralny będzie utrzymywał luźną politykę monetarną tak długo, jak to będzie konieczne.

Po wczorajszym silnym wzroście dzisiejszej nocy NZDUSD był raczej spokojny. Nad ranem doszło do delikatnego umocnienia i znalezienia się na nowych szczytach w okolicy 0,6795. Silniejsze zawahanie miało miejsce w okolicach publikacji decyzji RBNZ, wtedy cena na moment wspięła się na 0,6815, lecz zaraz potem doszło do spadku.

wykres nzdusd m15 8.11.2018
Dzisiejszej nocy kiwi było raczej spokojne

Spotkanie FOMC

Teoretycznie dzisiejszym wydarzeniem dnia będzie decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych w USA. Raczej nikt nie spodziewa się podwyżki, w tej kwestii nie powinno być zaskoczenia. Ponadto nie będzie ani publikacji prognoz gospodarczych ani konferencji prasowej. Credit Suisse uważa, że publikowane oświadczenie niewiele będzie się różnić od poprzedniego. Inwestorzy mogą co najwyżej szukać wskazówek co do grudniowego spotkania. Instytucje finansowe są zgodne – dzisiejsze posiedzenie będzie jednym z najmniej istotnych od dawna.

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek, 8 listopada

Kalendarz makroekonomiczny 8.11.2018

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here