Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówDo końca roku coraz mniej czasu. Wkroczyliśmy w okres, kiedy na rynku powinna utrzymywać się niska zmienność. Niemniej trzeba brać również pod uwagę, że mniejsza liczba uczestników rynku może się przekładać na nagłe, niespodziewane ruchy ceny, przez co należy zachować ostrożność. Zapraszamy na poranny przegląd rynków. 


Fenomenalny koniec roku na rynku akcji, jak wygląda sytuacja na DAX?

Sytuacja na rynku akcji w USA wygląda fenomenalnie, chyba nikt nie mógł sobie wymarzyć lepszej końcówki roku. W ostatnich dniach indeksy właściwie z dnia na dzień wybijają kolejne nowe maksima i jak na razie nie widać żadnych sygnałów do zmiany sentymentu. Nieco gorzej wygląda sytuacja w Europie, niemniej i tak zdecydowana większość indeksów znajduje się na solidnym plasuje w ujęciu rocznym (poza polską giełdą).

Jeśli chodzi natomiast o sytuację techniczną na niemieckim indeksie DAX, kurs dotarł w piątek do kluczowego oporu i po weekendzie utrzymuje się na wysokości poziomu 13313 pkt. Jeżeli w tym miejscu pojawi się podaż, to w pierwszej kolejności powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku mierzenia 38,2%, a następnie nawet wsparcia przy 13170 pkt. Z kolei w przypadku pokonania oporu, droga do 13425 pkt zostanie otwarta.

Wykres Daxa
DAX interwał H1

Zobacz także: Cena złota nawet po 1600$ w 2020 roku. Co z innymi surowcami?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na poniedziałek 23 grudnia

Podczas poniedziałkowej sesji nie poznamy wielu odczytów makroekonomicznych. Kalendarz na sesję europejską jest całkowicie pusty (poza danymi z Polski, które poznamy o godzinie 10:00 – stopa bezrobocia). Z kolei po południu publikowane będą odczyty z USA i Kanady. O godzinie 13:30 opublikowane zostaną dane odnośnie zamówień środków trwałych, z kolei o 16:00 odczyty z rynku nieruchomości.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com

Zobacz także: Kurs funta największym przegranym tygodnia! GBP spada najszybciej od października. Kursy euro, dolara i franka przed świętamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here