Naga MarketsFed nie zaskoczył, kurs euro do dolara w konsolidacji, EURUSD po 1,0850 USDPomimo, że najważniejszym wydarzeniem dnia była wczorajsza decyzja Fed w sprawie stóp procentowych, to rynek nie został zaskoczony. Rezerwa Federalna utrzymała stopy na dotychczasowym poziomie. Niemniej zmienność na rynku akcji była podwyższona, co zawdzięczamy informacji o pozytywnych wynikach badań leku na koronawirusa. Kurs euro do dolara pozostaje stabilny, o poranku notowania EURUSD kształtują się na poziomie 1,085 USD. Dziś kolejna ważna sesja dla europejskiej waluty, o 13:30 swój komunikat wyda Europejski bank Centralny.

  • Indeksy giełdowe w USA zakończyły wczorajszą sesję na solidnym plusie, Dow Jones zyskał 2,21%, S&P500 zamknął się 2,66% wyżej, a Nasdaq wzrósł aż 3,57%!
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest 200 punktów powyżej wczorajszego zamknięcia, czeka nas optymistyczne otwarcie dnia
  • W Azji również dominują pozytywne nastroje, tamtejsze indeksy notują solidne 
  • Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w górę, wczoraj przybyło ponad 80 tysięcy chorych, a zmarło powyżej 6,5 tys. osób

Kurs euro do dolara większej reakcji na FED

Inwestorzy z niecierpliwością czekali na wczorajszą decyzję Rezerwy Federalnej i konferencję prasową Jerome Powella. Fed nie zaskoczył jednak rynków, stopy procentowe zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Przedstawione informacje zbieżne były z oczekiwaniami, działania Fedu nakierowane są jednoznacznie na zdecydowane wsparcie amerykańskiej gospodarki w zakresie takim, jakiego wymagał będzie rozwój sytuacji. Niepewność związana z aktualnym zagrożeniem dla gospodarki nadal pozostaje wysoka, niemniej Fed ma zamiar konsekwentnie podejmować działania ograniczające skutki pandemii – komentują analitycy mForex

Patrząc na wykres głównej pary walutowej, wypełnił się zakładany wczoraj scenariusz. Zgodnie z oczekiwaniami notowania odbiły od strefy wsparcia przy 1,0815, po czym dotarły w rejony strefy oporowej przy okrągłym poziomie 1,09 USD. Strefy zaznaczone na poniższym wykresie pozostają kluczowe.

Wykres EURUSD
EURUSD pozostaje stabilny pomimo decyzji Fed

Liczba nowych zachorowań na COVID-19 powyżej 80 tysięcy

W ubiegłym tygodniu liczba nowych przypadków koronawirusa w ujęciu dziennym ustanowiła nowy rekord (24 kwietnia), jednak od tego czasu widać powrót do zakresu konsolidacji. Zakres nowych przypadków oscyluje w granicach 70-90 tys. Niemniej warto zaznaczyć, że epidemiolodzy, a także członkowie WHO cały czas ostrzegają, że szczyt pandemii jeszcze przed nami. Wczoraj liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła ponad 60 tysięcy, a liczba zgonów przekroczyła 6,5 tys. Najwięcej przypadków zakażeń ponownie odnotowano w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +28 tys.).  

Liczba przypadków koronawirusa 30 kwietnia 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 30 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 30 kwietnia. Dziś nie poznamy dużej ilości danych makroekonomicznych. Wydarzeniem dnia będzie deczyja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie sóp procentowych. Po posiedzeniu odbędzie się także konferencja prasowa. Ponadto inwestorzy w dalszym ciągu będą zwracać uwagę na wiadomości dotyczące koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na publikacje raportów kwartalnych spółek z Wall Street.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here