Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Fatalny początek tygodnia na europejskim rynku akcji
Silne spadki na indeksach giełdowych w Europie

Już pod koniec ubiegłego tygodnia było widać niewielkie cofnięcie na rynku akcji, niemniej dopiero poniedziałkowa sesja przyniosła potężną wyprzedaż, szczególnie na europejskich parkietach. Rekordzistą był niemiecki Dax przecenił się ponad 4%. Niektórzy zaczynają się zastanawiać, czy przypadkiem wczorajsze tąpnięcie nie zwiastuje kolejnej fali spadków na rynku akcji?

  • Indeksy w USA zakończyły kolejną sesję z rzędu pod kreską, Nasdaq stracił 0,13%, S&500 przecenił się 1,16%, a Dow Jones zamknął się aż 1,84% niżej
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD ponownie testuje wsparcie przy 1,1750 USD

Niemiecki indeks giełdowy ponad 4% w dół

Początek tygodnia przyniósł solidne spadki na głównych indeksach giełdowych W Europie. Z jednej strony są one tłumaczone kolejną falą obaw o rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa, a z drugiej, wynikają z silnej przeceny sektora bankowego, gdzie pojawiły się oskarżenia o uczestnictwo dużych instytucji w procederze prania brudnych pieniędzy. Oskarżenia te były triggerem do wykonania wczorajszego ruchu spadkowego.

Patrząc technicznie na interwał D1, z podobną przeceną mieliśmy do czynienia w czerwcu Dokładnie 11 czerwca, świeca dzienna miała ponad 600 pkt., co może oznaczać, że obecnie obserwowane spadki to jeszcze nie koniec przeceny. Jeżeli aktualny ruch miałby się pogłębić, to jako kluczowe wsparcie należy traktować okolice poziomu 12120 pkt, gdzie znajduje się mierzenie 23,6% Fibonacciego, a także dolne ograniczenie układu 1:1 – największej korekty na całej ostatniej fali wzrostowej.

DAX wykres
DE30 interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 22 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 22 września. Dziś podczas sesji europejskiej warto zwrócić uwagę na przemówienie prezesa BoE, które będzie miało miejsce o godzinie 9:30. Z kolei podczas sesji amerykańskiej inwestorzy będą się skupiać na danych z rynku nieruchomości (16:00), a także na wystąpieniu prezesa Fed – 16:30.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here