Naga MarketsPoranny przegląd rynków: EURUSD w dół po decyzji Fed, czas na głębsze spadki?
Poranny przegląd rynków finansowych

Przed nami kolejna ciekawa sesja handlowa w tym tygodniu.Wczoraj poznaliśmy decyzję Fed, a na sesji azjatyckiej o stopach zadecydował Bank Japonii. Z kolei dziś o 13:00 uwaga inwestorów będzie skupiona na BoE, dlatego też zmienność na kursie funta może być podwyższona. Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Indeksy w USA zakończyły środową sesję w gorszych nastrojach, Nasdaq stracił 1,25%, S&500 przecenił się 0,46%, a Dow Jones zyskał tylko 0,13%
  • W nocy poznaliśmy dane z rynku pracy w Australii, które okazały się lepsze od oczekiwań, zatrudnienie wzrosło, a stopa bezrobocia spadła
  • Bank Japonii pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na spora luką spadkową na otwarciu europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD kontynuuje spadki, aktualnie notowania testują wsparcie przy 1,1750 USD
  • Dziś poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych 

Kurs euro traci do dolara o poranku

Wydarzeniem wczorajszej sesji była decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, podczas ogłoszenia której zmienność nie zaskoczyła inwestorów. Większe ruchy pojawiły się jednak podczas konferencji prasowej, jak i w godzinach nocnych. Inwestorzy prawdopodobnie spodziewali się czegoś więcej od wypowiedzi Jerome Powella, przez co obserwujemy cofnięcie na głównych rynkach akcji, a także umocnienie dolara amerykańskiego.

Podczas sesji azjatyckiej decyzję podjął także Bank Japonii, który również utrzymał stopy procentowe na ultra niskim poziomie, co jednak nie miało większego przełożenia na kurs jena. Z kolei dzisiejsza sesja zapowiada się równie ciekawie jak wczorajsza. W trackie dnia poznamy kilka ważnych odczytów makro, miedzy innymi dane o inflacji ze strefy euro, z kolei wydarzeniem dnia będzie decyzja BoE w sprawie stóp procentowych, którą poznamy o 13:00.

Patrząc technicznie na wykres głównej pary walutowej, pomimo, że trend w średnim terminie pozostaje wzrostowy, tak istnieje szansa na wykonanie głębszej korekty spadkowej. Aby jednak do tego doszło, kurs musi pokonać wsparcie przy 1,1750, które jest właśnie ponownie testowane.

Wykres EUR/USD
EURUSD interwał D1

Patrząc na wykres D1, w ubiegłym tygodniu doszło do obrony wsparcia przy 1,1750, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1. Poziom ten jest ponownie testowany, jednak na razie nie widać racji kupujących. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem, droga w kierunku 1,1580 zostanie otwarta. Miejsce to wynika z szerokiego układu geometrycznego oraz mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 17 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 17 września. Dziś podczas sesji europejskiej publikowane będą wskaźniki CPI dla strefy euro (godz. 11:00). Z kolei dalsza cześć dnia wygląda jeszcze ciekawiej. O godzinie 13:00 poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych, z kolei o 14:30 szereg odczytów z USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here