Naga MarketsDzisiejsza sesja zapowiada się raczej spokojnie. Rano poznamy porcję danych dotyczących PMI dla usług w krajach strefy euro oraz Wielkiej Brytanii. O 13:00 w Polsce zostanie podjęta decyzja w sprawie stóp procentowych, ale rynki nie oczekują zmian. O 14:15 poznamy dane dotyczące zatrudnienia pozarolniczego w USA, które będą przedsmakiem jutrzejszego NFP. Euro zareagowało wzrostem na gotowość Włoch do zmniejszenia deficytu.

Włosi zacisną pasa

Corriere della Sera – włoska gazeta – opublikowała informacje dotyczące planów rządu. Pojawił się szkic budżetu na przyszły rok, który zakłada zmniejszenie deficytu budżetowego do 2% PKB do 2021 roku. Prognozy rządu mówią o deficycie rzędu 2,4% w 2019 roku i 2,2% w 2020. Decyzja została podjęta w wyniku presji ze strony Unii Europejskiej. Planowane są duże cięcia wydatków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Plany włoskiego rządu wydają się nieco dziwne, ponieważ dotychczas był on znany z populistycznego podejścia. Kurs euro na tę wiadomość zareagował wzrostem, wcześniej sytuacja Włoch ciążyła wspólnej walucie. Podczas dzisiejszej sesji powinniśmy zobaczyć, czy aprecjacja będzie kontynuowana.

Wzrost euro w godzinach porannych

Pierwsza podwyżka stóp w Australii już w przyszłym roku?

Analitycy z Barclays uważają, że Bank Rezerwy Australii stosuje bardzo ostrożną retorykę, a w rzeczywistości może poczuć się pewny szybciej niż obecnie zakłada. Dane dotyczące wzrostu gospodarczego są solidne, ale bank centralny nadal czeka na podwyżkę płac oraz inflacji. Dopóki te cele nie zostaną osiągnięte, nie można mówić o normalizacji polityki monetarnej.

Na razie Barclays podtrzymuje swoje prognozy co do podwyżki stóp w pierwszej połowie 2020 roku. Nie wyklucza jednak scenariusza, że pozytywne dane sprawią, że RBA stanie się bardziej jastrzębie i rozpocznie cykl zacieśniania stóp już pod koniec przyszłego roku. Instytucja jest gotowa zmienić swoje prognozy, jeśli dane będą je wspierać.

Credit Agricole wyraził podobne zdanie. Zwrócił również uwagę na słaby wpływ posiedzeń banku centralnego na wartość AUD w związku z brakiem niespodzianek w przekazie ze strony instytucji. Dolar australijski wczoraj rano się osłabił, choć zaraz po publikacji decyzji doszło do niewielkich wzrostów.

AUDUSD osłabił się od czasu posiedzenia RBA

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 3 października

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here