Naga MarketsEUR/USD zmienił tendencję, czas na spadki?
Kurs euro do dolara na początku tygodnia

Przed nami pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. W poniedziałkowym kalendarzu makro nie znajdziemy ważniejszych danych, jednak jak dobrze było widać pod koniec ubiegłego tygodnia – temat koronawirusa wraca na pierwszy plan. W piątek odnotowano rekordową liczbę nowych zachorowań, która przekroczyła aż 180 tysięcy jednego dnia! Jeżeli liczby te dalej będą rosły, niewykluczona jest kolejna fala paniki na rynku. WHO ostrzegła tuż przed weekendem, że pandemia wkracza w “nową, niebezpieczną fazę”. Co dalej z kursem euro do dolara?

  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na otwarcie ponad 100 punktową luką spadkową, tydzień rozpocznie się w gorszych nastrojach
  • Rosną obawy odnośnie drugiej fali pandemii, w piątek odnotowano rekordowe 180 tys. przypadków, a w weekend liczba zarażeń przekroczyła 9 milionów

Kurs euro do dolara zmienił tendencję?

Właściwie cały ubiegły tydzień kurs EUR/USD poruszał się w tendencji bocznej. Dopiero w piątek doszło do wybicia kluczowego wsparcia, co może nadać kierunek na najbliższe dni.

Patrząc technicznie na wykres kursu euro do dolara, notowania wybiły dołem wsparcie wynikające z linii szyi układu głowy z ramionami. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, należy więc oczekiwać kontynuacji przeceny, formacja ta zapowiada bowiem odwrócenie trendu na spadkowy.

Kluczowym oporem jest w tej chwili poziom 1,1220, dopóki notowania znajdują się poniżej, należy oczekiwać dalszych spadków. Gdyby jednak rynek wrócił powyżej, scenariusz zostanie zanegowany.

Kurs EUR/USD z formacją RGR
Formacja odwrócenia na EUR/USD

 – Dow Jones traci dziś 0.8%, S&P 500 niecałe 0.6%, natomiast Nasdaq kończy minimalnie powyżej kreski. Ponownie ciężarem okazały się doniesienia związane z pandemią koronawirusa. Spółka Apple ogłosiła, że od soboty zamknie część swoich sklepów w Stanach Zjednoczonych – komentowali w piątek na zamknięciu sesji analitycy mForex

 – Co więcej, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła dzisiaj, że pandemia koronawirusa wkracza w „nową, niebezpieczną fazę”. Pomimo tego, przemysłowy Dow Jones kończy dzień zyskując około 1.4%. S&P 500 rośnie o 2.1%, a Nasdaq pozwolił zarobić w tym okresie 3.6% – dodali także.

Zobacz także: Kurs dolara wróci powyżej 4 zł? USD/PLN wybija ważny opór. Co dalej z euro, ile będzie kosztował w nowym tygodniu funt i frank?

Kolejne rekordy w liczbie zarażonych

Pod koniec ubiegłego tygodnia tygodnia, w piątek – odnotowano rekordowo wysoką liczbę nowych zarachowań na koronawirusa, która wyniosła ponad 180 tysięcy! Być może dalszy rozrost pandemii nie robił w ostatnim czasie większego wrażenia, niemniej należy podkreślić, że sytuacja jest dynamiczna. W piątek Apple zdecydował się na zamknięcie części swoich sklepów w USA, a jeżeli w jego ślady pój inne firmy, na rynku może pojawić się panika.

Rośnie liczba chorych na wirusa
źródło: wordlometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 22 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na poniedziałek 21 czerwca. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy dużej ilości danych makro, przez co zmienność może być ograniczona. Niemniej inwestorzy z uwagą będą się przyglądać informacją dotyczącym koronawirusa, wraz z lawinowo rosnącą w ostatnim czasie liczbą nowych przypadków, nerwowość może się zwiększać.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here