Naga MarketsPoranny przegląd rynków: EUR/USD zawraca po piątkowych danych z USA
Kurs euro do dolara

Rozpoczyna się nowy tydzień handlowy, w którym główną uwagę będzie skupiać dopiero środowe spotkanie Rezerwy Federalnej, która podejmie decyzję w sprawie bieżącej polityki monetarnej. Co dalej z kursem euro do dolara? Głowna para walutowa wyhamowała rajd wzrostowy z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach. Po dobrych danych z USA, istnieje szansa an wykonanie głębszej korekty na EUR/USD. Zapraszamy na poranny przegląd.

  • Dobre nastroje na rynku akcji w Azji, Nikkei rośnie ponad 1,2%
  • Indeksy w Europie rozpoczynają handel od niewielkich spadków
  • Kurs euro do dolara w rejonach okrągłego poziomu 1,13 USD w poniedziałek o poranku
  • Liczba zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wciąż rośnie, liczba odnotowanych przypadków na świecie przekroczyła 7 milionów

Kurs euro koryguje wzrostowy po NFP

Po zeszłotygodniowym raporcie z amerykańskiego rynku pracy, kurs euro do dolara amerykańskiego wyhamował wzrosty. Para walutowa EUR/USD przerwała wiec passę 10 wzrostowych sesji i pomimo świetnego tygodnia, w piątek zamknęła się niżej. Jeżeli obecne nastroje nie ulegną zmianie, istnieje szansa na pogłębienie korekty. Niemniej należy pamiętać, że trend pozostaje tu jeszcze wzrostowy.

Wykres EUR/USD
EUR/USD z szansą na korektę spadkową?

Patrząc technicznie na wykres, rynek w ubiegłym tygodniu niemal zaksięgował mierzenie 88,6% ostatniej fali wzrostowej, po czym rozpoczęła się korekta spadkowa. Jeżeli sentyment zostanie utrzymany, to możliwy jest atak dolnego ograniczenia układu 1:1 czyli poziomu 1,1245.

Zobacz także: DAX z ustaloną projekcją na kolejne sesje – oczekiwanie na potwierdzenie ruchu

Ponad 7 milionów zachorowań

Na świecie COVID-19 odnotowano już u ponad 7 milionów ludzi. Jednak pomimo, że z każdym kolejnym dniem rośnie średnia liczba nowych przypadków zarażeń koronawirusem, na rynku akcji panuje wyraźna znieczulica. oczywiście większa liczba zachorowań jest też wynikiem większej ilości wykonywanych testów niemniej po okresie stabilizacji możemy mówić o powrocie do trendu wzrostowego.

Liczba przypadków koronawirusa rośnie 8 czerwca 2020
źródło: www.worldometers.info

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest poważna i druga fala pandemii cały czas jest możliwa. Niemniej wygląda na to, że inwestorzy przyzwyczaili się do obecnego stanu rzeczy i wyraźnie ignorują możliwość wystąpienia kolejnej fali pandemii, licząc jedynie na szybki powrót do normalności. Rynek bierze w tej chwili pod uwagę szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 8 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 8 czerwca. Dziś kalendarz nie jest obfity w dane makro, przez co zmienność może utrzymywać się na niższym poziomie. Niemniej warto zwrócić uwagę na godzinę 10:30, kiedy będzie publikowany indeks Sentix ze strefy euro oraz na 15:45, kiedy przemawiać będzie prezes EBC – Christine Lagarde.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here