Naga MarketsPoranny przegląd rynków: EUR/USD z potencjałem spadku do 1,20 USD?Wczorajsza sesja przyniosła sporą zmienność na rynku kryptowalut, a także na rynku metali szlachetnych. Doszło także do cofnięcia na parach z dolarem, który w ostatnich dniach zaczął się umacniać. Niemniej wydaje się, że ostatnie zyski USD należy traktować jedynie jako chwilową korektę w fali słabości z jaką mamy do czynienia od kliku miesięcy. Co dalej z notowaniami głównej pary walutowej- EUR/USD?

  • Bitcoin odrabia straty po niemal 30% korekcie
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję pod kreską, Dow Jones stracił 0,29%, S&P500 zamknął się 0,56% niżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem -1,25%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień 30 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD dociera do wsparcia przy 1,2150 USD

Kurs euro do dolara w korekcie spadkowej

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami, kurs EUR/USD nie był w stanie wybić się powyżej oporu przy 1,2340, skąd rozpoczęła się korekta spadkowa. Zaznaczone na poniższym wykresie strefy wynikają z interwału tygodniowego i są potwierdzone przez wcześniejsze reakcje cenowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aktualnie spadki dotarły do pierwszego ważnego wsparcia przy poziomie 1,2150. Początek dzisiejszej sesji przynosi nieznaczne odreagowanie, niemniej aby mówić o powrocie do wzrostów jest jeszcze za wcześnie. W przypadku wybicia dołem, przecena może przybrać na sile. W przypadku takiego scenariusza, niewykluczone jest nawet zejście do okrągłego poziomu 1,20 USD, który pozostaje istotnym wsparciem w długim terminie.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 12 stycznia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 12 stycznia Dzisiejszy kalendarz jest właściwie pusty jeśli chodzi o dane makro. Dopiero w godzinach popołudniowych przemawiać będą członkowie Fed. O 16:00 poznamy także dane o miejscach w pracy w turystyce z USA.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here