Naga MarketsEUR/USD wybija górą, DAX w korekcie spadkowej
EUR/USD i DAX o poranku

Pod koniec wczorajszej sesji na rynku akcji w USA można było wyczuć pewną nerwowość, indeksy dynamicznie wycofały się w ostatnich godzinach handlu, a gorsze nastroje były także widoczne w Azji. Handel w Europie rozpoczyna się od spadków, czyżby piątkowa sesja kończąca tydzień przyniosła odreagowanie ostatnich silnych wzrostów? Niemiecki indeks giełdowy wyraźnie wycofuje się z lokalnych szczytów, z kolei kurs euro do dolara (EUR/USD) zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje ruch w górę po wybiciu kluczowego poziomu oporu.

  • Na rynku akcji utrzymują się mieszane nastroje
  • Kurs EUR/USD kontynuuje zwyżkę
  • Liczba chorych na COVID-19 wciąż rośnie, wczoraj odnotowano ponad 116 tysięcy nowych przypadków co jest nowym rekordem od czasu wybuchu pandemii

Kurs euro do dolara EUR/USD kontynuuje wzrosty 

Kurs EUR/USD wybił się w środę powyżej górnego ograniczenia konsolidacji, a wczoraj zwyżka była kontynuowana. Przewagę kupujących widać też dziś o poranku. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, możliwy jest atak na strefę oporową przy 1,1150 USD, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% Fibonacciego ostatniej fali spadkowej a także wcześniejsze reakcje cenowe z początku marca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres EUR/USD
EUR/USD kontynuuje zwyżkę

 – Ruch wzrostowy przyspieszył, a główna para walutowa znalazła się dziś na dwumiesięcznych szczytach przy poziomie 1,11! Fundusz odbudowy gospodarki zaproponowany przez Komisję Europejską w tym tygodniu jest jednym z powodu ostatnich wzrostów EURUSD – komentują analitycy DM XTB.

Indeks DAX w korekcie spadkowej

Niemiecki indeks giełdowy wyraźnie cofnął pod koniec wczorajszej sesji, a dziś od rana to sprzedający mają przewagę. Kurs utrzymuje się poniżej średniej EMA89, co może wskazywać na wykonanie większej korekty. Jeżeli spadki się pogłębią, kluczowym wsparciem będzie dolne ograniczenie układu 1:1 przy 11450 pkt. Niemniej pamiętajmy, że główna tendencja pozostaje wzrostowa.

Korekta an indeksie DAX
DAX w korekcie

Pandemia przyspiesza

Jeśli spojrzymy na wykres ukazujący dzienny przyrost nowych zachorowań na COVID-19, na pewno nie widać stabilizacji, w czwartek odnotowano ponad 106 tysięcy nowych przypadków, a wczoraj było to rekordowe 116 tysięcy!

Trzeba więc jasno powiedzieć, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż wygląda nie najlepiej. Niemniej do tej pory inwestorzy wyraźnie ignorowali ten fakt i nie bali się kolejnej fali pandemii, licząc na szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji. Jeśli kolejne słupki będą przyrastać, obawy mogą powrócić.

Nowy rekord liczby chorych na koronawirusa
źródło: www.worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 29 maja

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 29 maja. Dziś podczas sesji europejskiej poznamy szereg odczytów, między innymi z Francji, Włoch, Polski, a także zbiorcze ze strefy euro. Z kolei po południu uwagę inwestorów będzie przykuwać przemówienie prezesa Fed – Jerome Powella (17:00), oraz dane o PKB z Kanady (14:30). Wieczorem przemawiać ma także Donald Trump, jednak godzina jest jeszcze nie znana.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here