Naga MarketsEUR/USD wybija górą, DAX w korekcie spadkowej
EUR/USD i DAX o poranku

Pod koniec wczorajszej sesji na rynku akcji w USA można było wyczuć pewną nerwowość, indeksy dynamicznie wycofały się w ostatnich godzinach handlu, a gorsze nastroje były także widoczne w Azji. Handel w Europie rozpoczyna się od spadków, czyżby piątkowa sesja kończąca tydzień przyniosła odreagowanie ostatnich silnych wzrostów? Niemiecki indeks giełdowy wyraźnie wycofuje się z lokalnych szczytów, z kolei kurs euro do dolara (EUR/USD) zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje ruch w górę po wybiciu kluczowego poziomu oporu.

  • Na rynku akcji utrzymują się mieszane nastroje
  • Kurs EUR/USD kontynuuje zwyżkę
  • Liczba chorych na COVID-19 wciąż rośnie, wczoraj odnotowano ponad 116 tysięcy nowych przypadków co jest nowym rekordem od czasu wybuchu pandemii

Kurs euro do dolara EUR/USD kontynuuje wzrosty 

Kurs EUR/USD wybił się w środę powyżej górnego ograniczenia konsolidacji, a wczoraj zwyżka była kontynuowana. Przewagę kupujących widać też dziś o poranku. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, możliwy jest atak na strefę oporową przy 1,1150 USD, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% Fibonacciego ostatniej fali spadkowej a także wcześniejsze reakcje cenowe z początku marca.

Wykres EUR/USD
EUR/USD kontynuuje zwyżkę

 – Ruch wzrostowy przyspieszył, a główna para walutowa znalazła się dziś na dwumiesięcznych szczytach przy poziomie 1,11! Fundusz odbudowy gospodarki zaproponowany przez Komisję Europejską w tym tygodniu jest jednym z powodu ostatnich wzrostów EURUSD – komentują analitycy DM XTB.

Indeks DAX w korekcie spadkowej

Niemiecki indeks giełdowy wyraźnie cofnął pod koniec wczorajszej sesji, a dziś od rana to sprzedający mają przewagę. Kurs utrzymuje się poniżej średniej EMA89, co może wskazywać na wykonanie większej korekty. Jeżeli spadki się pogłębią, kluczowym wsparciem będzie dolne ograniczenie układu 1:1 przy 11450 pkt. Niemniej pamiętajmy, że główna tendencja pozostaje wzrostowa.

Korekta an indeksie DAX
DAX w korekcie

Pandemia przyspiesza

Jeśli spojrzymy na wykres ukazujący dzienny przyrost nowych zachorowań na COVID-19, na pewno nie widać stabilizacji, w czwartek odnotowano ponad 106 tysięcy nowych przypadków, a wczoraj było to rekordowe 116 tysięcy!

Trzeba więc jasno powiedzieć, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż wygląda nie najlepiej. Niemniej do tej pory inwestorzy wyraźnie ignorowali ten fakt i nie bali się kolejnej fali pandemii, licząc na szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji. Jeśli kolejne słupki będą przyrastać, obawy mogą powrócić.

Nowy rekord liczby chorych na koronawirusa
źródło: www.worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 29 maja

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 29 maja. Dziś podczas sesji europejskiej poznamy szereg odczytów, między innymi z Francji, Włoch, Polski, a także zbiorcze ze strefy euro. Z kolei po południu uwagę inwestorów będzie przykuwać przemówienie prezesa Fed – Jerome Powella (17:00), oraz dane o PKB z Kanady (14:30). Wieczorem przemawiać ma także Donald Trump, jednak godzina jest jeszcze nie znana.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here