Naga MarketsPoranny przegląd rynków: EUR/USD powyżej 1,12 USD przed decyzją EBC
Kurs euro do dolara

W czwartek inwestorzy będą się skupiać przede wszystkim na decyzji Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Co prawda rynek nie oczekuje zmian ich poziomu, niemniej wydarzenie to może dostarczyć większej zmienności chociażby na parach walutowych z euro czy i głównych indeksach giełdowych. Samą decyzję poznamy 13:45, a konferencja prasowa EBC rozpocznie się o 14:30. W obecnym wręcz euforycznym nastawieniu rynków, może to być bardzo ciekawa sesja.

  • Kolejny dzień solidnych wzrostów na rynku akcji 
  • Przed nami decyzja EBC ws. stóp procentowych
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na płaskie otwarcie dzisiejszej sesji po wczorajszych wzrostach na blisko 4%
  • Kurs euro do dolara utrzymuje się powyżej 1,12 USD
  • Liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wciąż rośnie, wczoraj przybyło ponad 115 tysięcy chorych

Kurs euro do dolara przed decyzją EBC

W ostatnim czasie dolar amerykański wyraźnie traci do głównych walut, w tym także do euro. Para walutowa EUR/USD zdołała wyjść wczoraj powyżej poziomu 1,12 USD, a patrząc na interwał D1 nie widać sygnałów sugerujących zmianę sekwencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za ruchem w górę w ostatnim czasie przemawiało pokonanie oporu przy 1,10 USD, a także wybicie górą linii szyi formacji oRGR. Aktualnie jako opory należy traktować najgłębsze mierzenia wewnętrzne Fibo czyli 78,6% i 88,6%. Z kolei w przypadku pojawienia się korekty, kluczową podporę dla kupujących powinna stanowić strefa przy 1,1140.

Wykres EUR/USD
Euro zyskuje w ostatnim czasie do dolara, interwał H4

Pandemia wirusa przyspiesza

Patrząc na poniższy wykres ukazujący dzienny przyrost nowych zachorowań na COVID-19, na pewno nie widać stabilizacji, o której mówiło się w jeszcze w ubiegłym miesiącu. Pod koniec ostatniego tygodnia mogliśmy obserwować nowe rekordy w liczbie odnotowanych dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa, a w po dwóch dniach korekty, słupi ponownie wracają na ścieżkę wzrostową, wczoraj wirusa wykryto u ponad 121 tysiacach osób na świecie.

Pandemia wirusa zbeira coraz większe żniwo
źródło: www.worldometers.info

Cały czas należy więc pamiętać, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest poważna. Niemniej nie jest to już czynnik, który zepsułby rynkową euforię z jaką mamy do czynienia w ostatnich dniach. Inwestorzy całkowicie ignorują potencjalne zagrożenie nie boją się kolejnej fali pandemii, licząc na szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji. Nie jest to do końca racjonalne podejście, jednak nikt nie twierdzi, że rynki są racjonalne.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 4 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 4 czerwca. Dziś inwestorzy będą się przyglądać przede wszystkim posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, który podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych (13:45). Ważna powinna być też konferencja, która rozpocznie się o 14:30. O tej samej porze publikowane będą cotygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here