Naga MarketsPoranny przegląd rynków: EUR/USD odbija od 1,10 USD, indeksy giełdowe coraz wyżej
Kurs euro do dolara

Rozpoczyna się kolejna, trzecia już sesja w nowym tygodniu handlowym. Nastroje na globalnym rynku są bardzo dobre, indeksy giełdowe na całym świecie kontynuują zwyżkę, w nocy mogliśmy obserwować dalsze wzrosty, co zapowiada pozytywne otwarcie w Europie. Z kolei kurs euro do dolara EUR/USD ponownie odbija się od kluczowego oporu przy okrągłym poziomie 1,10 USD.

  • Na rynku akcji utrzymują się pozytywne nastroje
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest powyżej wczorajszego  zamknięcia, co wskazuje na wzrostową lukę otwarcia
  • Liczba chorych na COVID-19 wciąż rośnie, wczoraj odnotowano ponad 90 tysięcy nowych infekcji, a zmarło więcej niż 4 tys. osób

Kurs euro do dolara EUR/USD ponownie odbija od oporu

We wtorek mogliśmy obserwować słabość dolara amerykańskiego, przez co kurs EUR/USD ponownie dotarł do strefy oporowej przy okrągłym poziomie 1,10 USD. Jak widać na poniższym wykresie, zapora to w dalszym ciągu pozostaje kluczowa, a rynek ma wyraźny problem z jej pokonaniem. O poranku obserwujemy odbicie, dlatego też scenariusz z konsolidacją na tej szerokiej ramie czasowej pozostaje bazowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

 – Amerykańskie indeksy zakończyły wczorajszą sesję wyżej. S&P 500 zyskał 1,23% i zakończył sesję nieco poniżej poziomu 3000 pkt. Dow Jones zyskał 2,17%, a Russell 2000 aż 2,88%. Z drugiej strony, Nasdaq zamknął się zaledwie 0,17% wyżej – komentują analitycy DM XTB.

 – W trakcie sesji azjatyckiej nastroje są mieszane. Zyskują indeksy z Australii, Japonii i Korei Południowej. Przecenę obserwujemy za to na giełdach chińskich. Kontrakty futures na indeksy DAX i S&P 500 notowane są wyżej– dodano także.

Liczba chorych na koronawirusa rośnie

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż wygląda nie najlepiej. Pomimo, że w ostatnim czasie obserwowaliśmy względną stabilizację, tak liczba nowych przypadków wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Niemniej inwestorzy wyraźnie ignorują ten fakt i nie boją się kolejnej fali pandemii, licząc na szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji.

Liczba przypadków koronawirusa wciąż rośnie
źródło: www.worldometers.info

Od wybuchu pandemii na całym świecie zachorowało już blisko 5,7 miliona osób. We wtorek liczba nowych zachorowań na COVID-19 wyniosła ponad 90 tysięcy, z kolei liczba zgonów to ponad 4 tys. Pomimo względnej stabilizacji, liczby te wciąż są wysokie. W ostatnich dniach najwięcej przypadków notuje się w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +19 tys.), i Brazylii (wczoraj +15,6 tys.).

Zobacz także: DAX przy 11.600, niemiecki indeks zawęża zasięgi handlu intraday

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na środę 27 maja

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 27 maja. Dziś nie są przewidziane żadne kluczowe publikacje, dlatego inwestorzy będą brać pod uwagę informacje dotyczące koronawirusa i odmrażania gospodarek, temat relacji na linii USA – CHiny również może być istotny.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here