Naga Markets webinar


Szykuje się wyjątkowo spokojny początek tygodnia. Poza danymi dotyczącymi japońskiego bilansu handlowego nie dojdzie do publikacji żadnych danych makro. Dopiero w czwartek odbędzie się najważniejsze wydarzenie tygodnia – spotkanie Banku Anglii i jego decyzja w sprawie stóp procentowych. Dziś czekają nas głównie przemówienia członków banków centralnych.

Giełdy w Azji rozpoczęły tydzień ze spadkiem po zwiększeniu obaw w związku ze sporem handlowym między USA a Chinami. NIKKEI 225 otworzył się z niewielką luką spadkową, która z czasem się pogłębiła. W momencie rozpoczęcia przerwy lunchowej indeks traci 0,89%, czyli ponad 200 pkt. Podobnie sytuacja wygląda z koreańskim KOSPI. Indeks obecnie traci blisko 1% i znajduje się na minimum sesyjnym.

NIKKEI225 zaczyna tydzień od spadków

Przed piątkowym spotkaniem OPEC w Wiedniu traci również ropa naftowa. Rynki coraz bardziej wierzą w zniesienie obecnych limitów produkcji ropy naftowej. Arabia Saudyjska i Rosja pragną zwiększenia produkcji. Według źródeł z Iranu, w opozycji do tej decyzji będzie stać Wenezuela oraz Irak. Ropa WTI spada poniżej poziomu 64 USD, obecnie ma miejsce niewielkie odbicie wzrostowe.

Silna deprecjacja ceny ropy pod koniec tygodnia

Banki centralne zabierają głos

Od poniedziałku do środy w portugalskiej Sintrze odbędzie się spotkanie dotyczące banków centralnych prowadzone przez EBC. Wydarzenie zostanie otwarte przez prezesa Europejskiego Banku Centralnego. Mario Draghi będzie się również wypowiadał we wtorek i w środę. Od jego retoryki mogą zależeć ruchy wspólnej waluty w najbliższych dniach.

Ponadto dziś odbędą się liczne wystąpienia członków FED zasiadających w FOMC. Pierwszy przemawiać będzie Dudley o 14:45, a potem na przestrzeni godzin kolejno Duke, Bostic i Williams.

W nocy pojawiły się umiarkowane dane dotyczące bilansu handlowego Japonii. W maju deficyt wyniósł 578 mld JPY, choć oczekiwano jedynie 235 mld JPY. Eksport wzrósł mocniej niż oczekiwano (+8,1% vs 7,5%), jednak silna aprecjacja importu zwiększyła stan bilansu handlowego.

Japoński bilans handlowy w ostatnim roku

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 18 czerwca

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here