Naga MarketsDzisiejszy kalendarz makroekonomiczny można podzielić na dwa okresy. Przed południem nastąpi seria publikacji wskaźników PMI z Europy. Po południu… Cóż, po południu nie będzie się działo kompletnie nic. Nie ma dziś żadnych danych z Kanady, a Stany Zjednoczone skierują oczy ku niebu, gdzie rozbłysną fajerwerki z okazji Dnia Niepodległości. Z powodu tego święta możemy dziś spodziewać się zmniejszonej aktywności na rynkach.

Dane z Australii

Zanim przejdziemy do Europy, zobaczmy, co się działo w ciągu nocy. O 3:30 polskiego czasu Australia opublikowała serię danych makroekonomicznych. Zawiódł nieco wynik bilansu handlowego w maju. Rynki spodziewały się nadwyżki handlowej w okolicach 1,2 mld AUD. Finalny wynik wyniósł jedynie 827 mln AUD. Zrewidowano również poprzedni odczyt, z 977 mln do 427 mln AUD.

Pozytywnie za to zaskoczyła sprzedaż detaliczna. Wzrosła w maju w ujęciu miesięcznym o 0,4% (oczekiwano +0,3%). Zrewidowano w górę również odczyt z kwietnia, z 0,4% do 0,5%. AUDUSD zareagował niewielkimi wzrostami, które zostały już właściwie w całości zanegowane.

Sprzedaż detaliczna w Australii (m/m)

Również o 3:30 przemawiał członek Banku Japonii – Harada. Nie powiedział nic nowego. Wspomniał o konieczności kontynuowania luzowania aż do osiągnięcia inflacji na poziomie 2%. Jeśli inflacja straci impet, będzie trzeba zastosować dodatkowe środki. Stopa bezrobocia musi spaść jeszcze mocniej. Jen nie zareagował na przemówienie Harady.

Europejskie PMI

Poranek w Europie będzie bogaty w publikacje wskaźników PMI dla usług. Zaczniemy od Hiszpanii (oczekiwana wartość 56,3 pkt, poprzednio 56,4 pkt), następnie przejdziemy do Włoch (ocz. 53,3, poprz. 53,1), Francji (ocz. 56,4, poprz. 56,4) i Niemiec (ocz. 53,9, poprz. 53,9).

O 10:00 poznamy wartość PMI dla usług oraz zbiorczego wskaźnika dla całej strefy euro. Tutaj nie powinno być niespodzianek, oba odczyty powinny wynieść tyle co poprzednio, kolejno 55 pkt i 54,8 pkt. O 10:30 Wielka Brytania opublikuje PMI dla usług, tutaj rynki spodziewają się niewielkiego spadku w porównaniu z poprzednim odczytem – 53,9 vs 54,0 poprzednio.

PMI w usługach w strefie euro na przestrzeni ostatniego roku

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 4 lipca

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here