Naga MarketsWygląda na to, że dzisiejszy poniedziałek można równie dobrze potraktować jako delikatne przedłużenie weekendu tradingowego, ponieważ nie będzie miała miejsce żadna istotna publikacja makroekonomiczna. W Kanadzie jest nawet lepiej, ponieważ z powodu Dnia Obywatelskiego w kraju jest dzień wolny od pracy. Co ciekawe, to właśnie dolar kanadyjski był najgorętszą walutą dzisiejszej nocy.

Nocna huśtawka na CAD

Jeśli spojrzymy na wykres czterogodzinny dolara kanadyjskiego, to nie zobaczymy ostatnio nic ciekawego. Mimo to dziś w nocy doszło do umiarkowanie gwałtownych ruchów, szczególnie na tę porę dnia. Wszystko przez Arabię Saudyjską, która zamroziła wszelkie stosunki handlowe z Kanadą oraz inwestycje w tym kraju. Powodem była krytyka ze strony Kanadyjczyków w sprawie łamania praw człowieka w Arabii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Reakcja była ograniczona między innymi z powodu dnia wolnego w Kanadzie oraz faktu, że do ogłoszenia doszło jeszcze zanim rozpoczęła się sesja w Tokio. Cały ruch spadkowy wyniósł ostatecznie jedynie 25 pipsów, po czym został całkowicie zniwelowany. Jeśli spojrzymy na poranny wykres USDCAD, to zobaczymy, że kanadyjska waluta znów zaczyna się osłabiać wraz z wejściem na rynek kolejnych traderów.

USDCAD M5

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Chińczycy nie zamierzają się ugiąć przed USA

Chińskie media żyją presją związaną z wojną handlową ze Stanami Zjednoczonymi. W piątek Kraj Środka ogłosił w odwecie za działania USA cła na import o wartości 60 mld USD. W prasie mogliśmy przeczytać komentarze, że „metody w stylu ekstremalnego szantażu nie przyniosą rezultatów w wojnie przeciwko Chinom”.

„USA wielokrotnie korzystało z gróźb oraz innych podstępnych działań, próbując zmusić Chiny do kompromisu. Przeceniają zarówno własną siłę przetargową, jak i nie doceniają naszej determinacji oraz umiejętności do obrony narodowej godności i dobra obywateli” – skomentował sytuację Xinhua.

W międzyczasie Ludowy Bank Chin jeszcze mocniej osłabił juana. Stopa centralna kursu USDCNY została ustanowiona na 6,8513 w porównaniu do poprzedniego poziomu 6,8322. Już dziesiątą sesję z rzędu chiński bank centralny nie dokonuje żadnych operacji na otwartym rynku.

Juan najsłabszy od czerwca zeszłego roku

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 6 sierpniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here