Naga MarketsŚrodowa sesja będzie wyjątkowo bogata w przemówienia członków banków centralnych. Ich wypowiedzi mogą mieć wpływ na szereg walut. W nocy poznaliśmy już pozytywne dane z Australii i Japonii. Dzisiejszy przegląd zaczniemy jednak od sytuacji w USA, gdzie poznaliśmy kolejne kroki w sporze handlowym z Chinami.

Stany zapowiadają kolejny etap nakładania ceł na chińskie towary

Pod koniec amerykańskiej sesji USA ogłosiło nałożenie cła na chiński import o łącznej wartości 200 mld USD. Informacja najpierw pojawiła się od anonimowego źródła, szybko została potwierdzona przez administrację Trumpa. Opublikowano już nawet listę produktów, które zostaną objęte podwyższonym cłem.

To kolejny poważny krok ku totalnej wojnie handlowej. Reakcja rynków była błyskawiczna. Najmocniej umocnił się jen, a największe straty poniósł dolar australijski. Ponadto ucierpiał rynek akcji, zarówno w USA, jak i za granicą. Chiny prawdopodobnie wkrótce zapowiedzą odwet.

AUD najmocniej ucierpiał w parze z JPY

Nocne dane makro

O 2:30 w Australii Westpac opublikował dane dotyczące zaufania konsumentów. W lipcu wartość indeksu wzrosła o 3,9%, poprzednio o 0,3%. To najlepszy wynik od listopada 2013 roku. Godzinę później również w Australii pojawiły się statystyki dotyczące pożyczek mieszkaniowych. W maju ich wartość wzrosła o 1,1% w stosunku do kwietnia, choć rynki spodziewały się spadku o 1,9%. Dobre dane zostały jednak zniwelowane przez doniesienia z USA.

Wyjątkowo dobry sentyment wśród konsumentów w Australii

Seria przemówień

Dzisiejsze przemówienia członków banków centralnych rozpocznie o 8:45 Villeroy, który pojawi się Paryżu. Znacznie ciekawiej zacznie się kwadrans później, gdy na mównicy podczas konferencji organizowanej przez EBC stanie Mario Draghi. Teoretycznie nie powinien wypowiadać się na bieżące tematy, ale i tak warto usłyszeć, co ma do powiedzenia. O 9:30 we Frankfurcie przemawiać będzie Praet. O 14:00 wystąpi tam też jego kolega z EBC – Mersch.

O 16:00 oczy inwestorów skierują się na Kanadę, gdzie zostanie opublikowana decyzja w sprawie stóp procentowych. Nie powinny się one zmienić, ale warto będzie przyjrzeć się publikowanemu raportowi. Ponadto o 17:15 odbędzie się konferencja prasowa Banku Kanady, która również może być interesująca dla dolara kanadyjskiego.

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 11 lipcatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here