Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Wczoraj zmienność na niektórych walorach była podwyższona, szczególnie duże ruchy mogliśmy obserwować na ropie, a także na funcie brytyjskim, gdzie rynek zachował się zgodnie z wczorajszą analiza. Dziś kalendarz makroekonomiczny zawiera sporo danych, dlatego też zmienność może być podwyższona. Jeśli chodzi o funta, ponownie godzina 10:30 będzie kluczowa. Poznamy wtedy dane odnośnie inflacji CPI. Ten sam wskaźnik będzie publikowany dla całej strefy euro o godzinie 11:00. Jeśli chodzi o sesję amerykańską, publikowane będą odczyty z USA i Kanady – godzina 14:30. W przypadku ropy, należy uważać na dane o zapasach – godzina 16:30. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i ropie naftowej.


Czas na korektę na giełdach?

Amerykańskie indeksy nieznacznie korygowały wczoraj ostatnie silne wzrosty. Ruch jak na razie nie wydaje się groźny, niemniej szansa na korektę istnieje. Nastroje pogorszyły się wczoraj po tym jak Donald Trump wypowiedział się, że: “można założyć kolejne cła na Chiny, jeśli tylko będzie miał taką chęć”. Indeksy ruszyły dynamicznie w dół, jednak patrząc na szerokie ujęcie, jeszcze nie jest to nic wielkiego. niemniej taka informacja ze strony prezydenta USA moze sugerować, że do porozumienia pomiędzy dwoma krajami jeszcze bardzo daleko. Jeśli chodzi o sytuację techniczną na NASDAQ nie uległa ona zmianie. Indeks utrzymuje się w wyraźnej tendencji wzrostowej i łapanie szczytu nie wydaje się na pewno dobrym pomysłem. Oczywiście im wyżej jesteśmy, tym większe ryzyko wykonania korekty spadkowej. W przypadku ruchu korekcyjnego aktualne pozostają dwa wsparcia. Najbliższe wypada przy poziomie 7870 pkt, gdzie znajdują się ostatnie wybite maxima z kwietnia. Kolejnym wsparciem jest poziom wynikający z układu 1:1 – 7807 pkt. Dopiero jego pokonanie, może otworzyć drogę do większej korekty spadkowej.

Indeks Nasdaq 17 lipca 2019

Ropa naftowa mocno w dół

Cena ropy naftowej ruszyła wczoraj mocno w dół. Po nieudanej próbie utrzymania się powyżej strefy przy 60,20$ i wyrysowaniu lokalnego podwójnego szczytu, kurs ruszył w kierunku południowym. Aktualnie możemy obserwować, że cena dotarła do kluczowego wsparcia. Mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance, który został zaznaczony na niebiesko. Dopóki jest ono bronione, istnieje szansa na kolejny impuls wzrostowy. Zanegowanie strefy pryz mierzeniu 38,2%, powinno z kolei otworzyć drogę do większych spadków. Pamiętajmy o danych odnośnie zapasów – godzina 16:30.

Ropa WTI 17 lipca 2019

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

 

DAX utrzymuje się poniżej 12400 pkt

Dax broni strefy oporowej przy poziomie 12 400 pkt. Zmienność we wtorek była raczej kiepska, niemniej pomimo usilnych prób pokonania oporu, nie został on wybity. Dopiero w momencie wybicia górą, zostanie wygenerowany sygnał wzrostowy. Odbicie się w tym miejscu, może doprowadzić do ruchu w kierunku poziomu 12 200 pkt. Można więc powiedzieć, ze wczorajsze scenariusze nie uległy zmianie, czekamy na rozwój sytuacji.

Indeks DAX 17 lipca 2019

Kalendarz makro na środę 18 lipca

kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here