Naga MarketsKurs dolara na miesięcznym dołku, akcje w Azji notują najsłabszy miesiąc od marca 2020 r.Akcje azjatyckie osuwały się w piątek, a wskaźnik regionalnych rynku giełdowego zanotował największy miesięczny spadek od szczytu globalnego lockdownu w marcu, podczas gdy kurs dolara pozostał blisko jednomiesięcznych minimów z powodu oczekiwań na kontynuację stymulacji ze strony Rezerwy Federalnej (Fed).

  • Dolar ma na koncie cztery dni spadków z rzędu. W piątek próbuje skromnie odbijać, jednak nadal trzyma się 4-tygodniowych dołków
  • Pomimo słabości USD w średniej kondycji pozostaje AUD, który cierpi przez pogłębiający się lockdown w Sydney. Słabość widać między innymi na parze AUD/NZD
  • Inwestorzy z niepokojem patrzą również na azjatycki rynek akcji, który stoi na granicy domknięcia najgorszego miesiąca od początku pandemii Covid-19 w marcu 2020 r.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Azjatyckie akcje w kierunku najgorszego miesiąca od marca 2020 roku

Jednak straty na rynku akcji były umiarkowane w porównaniu z ostrymi spadkami na początku tygodnia, które zostały wywołane przez obawy inwestorów o wpływ działań regulacyjnych w Chinach na sektor edukacji, nieruchomości i technologii.Zapewnienia chińskich regulatorów i oficjalnych mediów chwilowo uspokoiły traderów, podobnie jak oświadczenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej, że jej program skupu obligacji pozostanie na razie bez zmian. Stany Zjednoczone odnotowały silny wzrost gospodarczy w drugim kwartale, do którego przyczynił się wzrost liczby szczepień i pomoc rządowa, ale ekspansja nie spełniła oczekiwań.

Solidne prognozy i wyniki amerykańskich spółek również przyczyniły się do wzrostu Wall Street do rekordowych poziomów w czwartek. S&P 500 testował pułap 4429,97 pkt., najwyższy w historii.

W piątek, najszerszy indeks MSCI obejmujący akcje regionu Azji i Pacyfiku poza Japonią spadł o 0,84%, co oznacza, że jego straty w tym tygodniu przekroczyły 6,5%. Japoński Nikkei spadł o 1,71%, co oznacza 11. z rzędu miesiąc spadków w ostatnim dniu notowań w tym miesiącu.

POBIERZ EBOOK JAK HANDLOWAĆ INDEKSAMI GIEŁDOWYMI

Chińskie blue-chipy spadły o 0,96%, a hongkoński Hang Seng o 1,27%, po raz kolejny tracąc na wartości przez akcje spółek technologicznych. Indeks Hang Seng Tech pogłębił swoje straty w tym tygodniu do ponad 17%. Seulski Kospi spadł o 0,94% w ciągu dnia.

Spadki indeksu Hang Seng. Źródło: Tradingview.com

– Jest jasne, że inwestorzy są bardzo zdenerwowani działaniami regulacyjnymi. Będzie się mówiło o taperingu i jest wielu beneficjentów pandemii, którzy w dużej mierze działają w sektorze technologicznym. Wzrost będzie powolny, a oni będą podawać liczby z bardzo wysokich poziomów bazowych tak jak w zeszłym roku. Spodziewamy się, że indeksy technologiczne będą miały problemy w najbliższym czasie, ale jesteśmy bardzo optymistyczni w perspektywie średnio- i długoterminowej – powiedział Michael Frazis, zarządzający portfelem w Frazis Capital Partners w Sydney.

invest

Niższe niż oczekiwano przychody podane przez Amazon.com Inc w czwartek oraz prognoza firmy dotycząca wolniejszego wzrostu sprzedaży w nadchodzących kwartałach ważyły na kontraktach na amerykańskie akcje na początku dnia. Nasdaq e-mini futures spadł o 1,35%, a S&P 500 e-mini spadł o 0,82%.

Kurs dolara w rozsypce? DOL. po 4 dniach spadków testował miesięczne dołki

Po czwartkowej aprecjacji w związku z danymi o wzroście gospodarczym w USA, rentowność amerykańskich obligacji spadła, szczególnie w kierunku długiego końca krzywej dochodowości. Benchmarkowe obligacje 10-letnie osiągnęły ostatnio rentowność 1,2509%, co oznacza spadek z 1,269% pod koniec sesji czwartkowej, a rentowność obligacji 30-letnich wyniosła 1,9001%, co oznacza spadek z 1,916%.

Spread między rentownością amerykańskich obligacji 10-letnich i 2-letnich zmniejszył się do 104,5 pkt. bazowych.

– Sądzimy, że rentowność obligacji dyskontuje obecnie zbyt pesymistyczne spojrzenie na perspektywy średnio- i długoterminowe. Perspektywy silnego ożywienia – i wyższych rentowności obligacji – są prawdopodobnie znacznie lepsze – stwierdzili analitycy Capital Economics w nocie klienckiej.

Jednak po tym, jak przewodniczący Fed Jerome Powell stwierdził w połowie tygodnia, że podwyżki stóp są „odległe”, a rynek pracy ma jeszcze „trochę do zrobienia”, kurs dolara osunął się w w okolice jednomiesięcznych minimów i zamyka za chwilę najgorszy tydzień od maja.

Indeks dolara rośnie w piątek o 0,09% do 91,967, a kurs euro spadł nieznacznie do 1,1879 dol. W stosunku do jena greenback był nieznacznie mocniejszy i kosztował 109,50. Pomimo skromnego odbicia kurs dolara nadal pozostaje słaby i trzyma się czterotygodniowych dołków.

Sprawdź kurs euro (EURUSD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Na rynkach towarowych ceny ropy naftowej spadły po tym, jak światowy benchmark Brent przekroczył 76 dolarów za baryłkę z powodu ograniczonych dostaw z USA. Brent spadła o 0,53% do 75,65 dolarów za baryłkę, a amerykańska ropa West Texas Intermediate (WTI) o 0,52% do 73,24 dolarów. Złoto na rynku spot pozostało bez zmian na poziomie 1827,94 dolarów za uncję.

Autor poleca również:

Dolar australijski próbuje pokonać passę spadkową. Lockdowny nie pomagają

Dolar australijski próbował przerwać czterotygodniową passę strat w piątek, gdy dane gospodarcze ze Stanów Zjednoczonych nie spełniły wysokich oczekiwań rynku i wymusiły rundę spekulacyjnego krótkiego pokrycia.

Aussie wzrósł do 0,7384 dol. i oddalił się od lipcowego dołka na poziomie 0,7290 dol., zyskując prawie 0,5% w skali tygodnia. Tło techniczne pozostaje jednak kruche, a waluta musi przełamać opór na 0,7415 dol. i 0,7487 dol., aby znaleźć bezpieczniejszy grunt.

Sprawdź notowania dolara australijskiego (AUDUSD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Dolar nowozelandzki zyskał na wartości 0,3% w ciągu tygodnia, osiągając poziom 0,6996 dol. i znajdując się znacznie powyżej lipcowego minimum na poziomie 0,6882 dol. Napotyka na silny opór w okolicach 0,7015 dol. i 0,7050 dol.

Oba wskaźniki zyskały na wartości, gdy dane pokazały, że gospodarka amerykańska odnotowała silny wzrost w ostatnim kwartale, ale nie tak silny, jak zakładali inwestorzy, co nieco osłabiło niedawny rajd dolara.

Dane krajowe również były pozytywne, gdyż australijskie kredyty przekroczyły oczekiwania, odnotowując największy miesięczny wzrost od stycznia 2008 roku. Całkowita wartość udzielonych kredytów wzrosła o 0,9% w czerwcu, dzięki wzrostowi o 1,6% w kredytach biznesowych, co jest największym wzrostem od 2007 roku.

W Nowej Zelandii, pozwolenia na budowę nowych domów wzrosły o 3,8% w czerwcu do nowego rekordowego poziomu, podkreślając trwający boom budowlany, gdy silny popyt pcha ceny coraz wyżej.

Niestety, dla Aussie, niezwykłe ożywienie lokalnej gospodarki zostało zatrzymane, ponieważ Sydney stoi w obliczu przedłużającej się blokady spowodowanej koronawirusem, która niemal na pewno spowoduje gwałtowny spadek w tym kwartale.

Podsyciło to spekulacje, że Bank Rezerw Australii (RBA) będzie bardzo gołębi na swoim sierpniowym posiedzeniu w przyszłym tygodniu, a nawet opóźni plany ograniczenia skupu obligacji.

– Rynki zdecydowanie opowiedziały się za tym, że RBA zrezygnuje z planowanego taperingu we wrześniu, utrzymując tygodniowe tempo QE na poziomie 5 mld AUD w odpowiedzi na bezterminowe i zaostrzone zamknięcie w Sydney – powiedział Sean Callow, analityk Westpac FX.

Zauważył on, że rozmowy te przyczyniły się już do spadku rentowności australijskich obligacji 10-letnich o 33 punkty bazowe w tym miesiącu do 1,18%. Oznacza to, że rentowność jest o 6 punktów bazowych niższa od rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, po tym jak na początku miesiąca była o 4 punkty bazowe wyższa.

– W rezultacie, preferujemy sprzedawanie Aussie przy niskich poziomach 0,74 dol. i kupowanie przy wysokich 0,72 dol. – powiedział Callow.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here