Naga MarketsKurs funta po danych PMIWczorajsza sesja nie przebiegała już w tak szampańskich nastrojach jak jeszcze w poniedziałek. Co prawda, rynek akcji rozpoczął od wyraźnych wzrostów, niemniej w godzinach wieczornych większość ruchu w górę została zniwelowana. Lepsze nastroje były zawdzięczane przez mniejszą dynamikę zgonów spowodowanych wirusem COVID-19, jednak jak wynika z najnowszych danych, wczoraj ponownie został odnotowany nowy niechlubny rekord, co ma między innymi związek z uwzględnieniem osób w domach pomocy społecznej we Francji. Sytuacja wciąż jest dynamiczna, a dalsze rozprzestrzenianie się wirusa może szybko pogorszyć nastroje. Należy zachować szczególną ostrożność i nie dać się ponieść emocjom. Czego spodziewać się po środowej sesji?


Co słychać na rynku?

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję nieznacznie pod kreską,  Dow Jones straicł 0,12%, S&P500 zamknął się 0,16% niżej, a Nasdaq zanotował -0,33%
  • Cofnięcie widać także w Azji, chińskie indeksy znajdują się niewielkim minusie, chociaż japoński Nikkei, australijski S&P/ASX 200 i koreański Kospi zyskują
  • Kontrakty na indeks DAX wskazują na otwarcie w rejonach wczorajszego zamknięcia
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wciąż rośnie, wczoraj przybyło ponad 83 tysiące chorych, a zmarło ponad 7200 osób, pandemia cały czas rośnie.

Zobacz także: Sekwencja wzrostowa utrzymuje się, DAX testuje 10.570 pkt. Co dalej?

Kurs euro do dolara zmienia sentyment

Patrząc technicznie na wykres głównej pary walutowej, można dostrzec że w ostatnim czasie rynek respektował średnią kroczącą SMA ze 100 okresów. Wczoraj wskazaliśmy na możliwe wybicie górą linii zaznaczonej kolorem zielonym, tak też się stało. Aktualnie należy więc sądzić, że sentyment uległ zmianie na wzrostowy.

Jako wsparcie należy traktować w tej chwili strefę przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego, z kolei opór wypada przy współczynniku 38,2%.Wybicie powyżej wspomnianego oporu powinno doprowadzić do większych wzrostów.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał M30

Liczba zachorowań wciąż rośnie

Liczba nowych przypadków koronawirusa wciąż rośnie. Pomimo, że niektóre kraje europejskie planują zmniejszenie obostrzeń już w świętą, członkowie WHO ostrzegają przed takimi krokami. Wczoraj doszło do wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym. We wtorek na całym świecie przybyło blisko 85 tysięcy nowych przypadków, z odnotowano rekordową liczbę zgonów wynoszącą 7380. Najwięcej przypadków zakażeń odnotowywanych jest w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +33 tys.).  

Liczba przypadków koronawirusa 8 kwietnia 2020
źródło: www.worldometers.info

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 8 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę. Na dziś nie są planowane żadne kluczowe odczyty, uwagę można zwrócić jedynie na zapasy ropy naftowej, które zostaną opublikowane o godzinie 16:30. Ponadto o godzinie 20:00 poznamy protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Zmienność wciąż powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie, inwestorzy będą też zwracać uwagę na informacje dotyczące koronawirusa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here