Naga MarketsKurs dolara wycofał się z ponad dziewięciomiesięcznych maksimów w stosunku do głównych konkurentów na rynku walutowym w poniedziałek, gdy odbicie na azjatyckim rynku akcji poprawiło nastroje, pomimo dalszego rozprzestrzeniania się wariantu Delta na całym świecie.

Kurs dolara oddaje część pola. Na rynek wraca apetyt na ryzyko

Indeks dolara, który mierzy wartość waluty w stosunku do sześciu konkurencyjnych aktywów rynku Forex, spadł o 0,19% do 93,311 w porównaniu z piątkiem, kiedy to wzrósł do 93,734 po raz pierwszy od 4 listopada.Ceny metali nieszlachetnych wzrosły w nadziei na poprawę popytu po tym, jak Chiny, największy konsument metali na świecie, po raz pierwszy od lipca nie zgłosiły nowych przypadków zachorowań na Covid-19. Silniejsze zakończenie sesji na Wall Street w piątek również podbudowało nastroje.

Waluty powiązane z surowcami, w tym aussie i dolar kanadyjski, po gwałtownych spadkach w zeszłym tygodniu, przewodziły odbiciu w stosunku do dolara. Kurs AUD/USD wzrósł o 0,29% do 0,71575 dol., po osiągnięciu w piątek 9,5-miesięcznego minimum na poziomie 0,71065 dol.

W stosunku do dolara kanadyjskiego, greenback spadł o 0,25% do 1,2776 dol. Pod koniec zeszłego tygodnia osiągnął on ośmiomiesięczny szczyt na poziomie 1,2949.

W tym miesiącu kurs dolara zyskał na wartości dzięki ucieczce rynku w kierunku bezpiecznych przystani, ponieważ wzrost szybko rozprzestrzeniającego się wariantu Delta grozi wykolejeniem się globalnego ożywienia gospodarczego, a jednocześnie Rezerwa Federalna (Fed) sygnalizuje ograniczenie bodźców stymulacji polityki pieniężnej już w tym roku.

Dolar i Wall Street czekają na Jackson Hole. Tym razem w wersji online

Covid-19 skłonił Fed do zmiany formatu corocznego sympozjum w Jackson Hole, i przeprowadzenia go w wersji online. Wydarzenie wystartuje w ten piątek, podnosząc pytania o szerszą ocenę banku centralnego dotyczącą wpływu wariantu Delta na gospodarkę.

invest

Prezes Fed Jerome Powell, który do tej pory głównie bagatelizował reperkusje, wygłosi przemówienie na temat perspektyw gospodarczych podczas wydarzenia, które będzie uważnie analizowane przez traderów żądnych szczegółów dotyczących czasu i tempa zacieśniania polityki monetarnej.

– Sądzę, że na sympozjum w Jackson Hole w tym tygodniu Fed może zabrzmieć nieco jastrzębio, więc na razie jędrność dolara amerykańskiego może się utrzymać. Waluty towarowe odbijają teraz nieco w górę, ale to odbicie nie będzie tak duże – powiedział Osamu Takashima, szef strategii G10 FX w Citigroup Global Markets Japan, który przewiduje ogłoszenie taperingu w przyszłym miesiącu.

Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com

Nawet jeśli Fed zaprezentuje się bardziej gołębio, opóźnienie taperingu niekoniecznie spowoduje wg National Australia Bank (NAB) wgniecenie waluty w rynkowe fotele.

– To może równie łatwo rozegrać się pozytywnie dla kursu dolara jak i negatywnie, z perspektywy sentymentu ryzyka/popytu na USD jako bezpiecznej przystani – napisał w nocie do klienta Ray Attrill, szef strategii walutowej NAB. Tymczasem, rosnące infekcje i nowe ograniczenia w Australii i Nowej Zelandii utrzymują te waluty w słabej kondycji.

Autor poleca również:

Kursy walut i Covid-19. Jak wygląda kondycja reszty rynku?

Nowozelandzkie kiwi porusza się płasko i kosztuje 0,68385 dol., pozostając blisko 9,5-miesięcznego minimum na poziomie 0,6807 dol. osiągniętego w piątek, ponieważ kraj jest zamknięty i walczy o opanowanie epidemii koronawirusa w wariancie Delta.

Źródło: Tradingview.com

Tymczasem około 60% 25-milionowej populacji Australii jest zamknięte, a infekcje osiągają rekordowy poziom.

Korea Południowa i Wietnam również rozszerzyły lub zaostrzyły restrykcje, podczas gdy Japonia zmieniła strategię, potroiła testy Covid-19, ponieważ dzienna liczba nowych infekcji wzrosła w piątek do rekordowego poziomu.

Jen, kolejna bezpieczna przystań, pozostał na niezmienionym poziomie 109,85 za dolara, konsolidując się w środku przedziału handlowego z ostatnich 6 tygodni.

Euro umocniło się o 0,18% do 1,17195 dolara, od piątkowego 9,5-miesięcznego dołka na poziomie 1,1664 dolara. Funt szterling wzrósł o 0,18% do 1,36475 dol., z jednomiesięcznego dołka 1,3602 dol. testowanego na koniec zeszłego tygodnia.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here