Naga MarketsKursy walut. Dolar spada względem konkurentów na Forex, USD czeka na FOMCWe wtorek kurs dolara amerykańskiego utrzymuje się poniżej ostatnich szczytów, w oczekiwaniu na posiedzenie Rezerwy Federalnej (Fed), w trakcie którego rynek będzie poszukiwał wskazówek dotyczących perspektyw przyszłej polityki pieniężnej. W poniedziałek indeks dolara co prawda osuwał się o 0,3%, co jest najsilniejszym spadkiem od niemal dwóch tygodni, trzyma się jednak blisko lokalnych maksimów.

  • Wtorkowy kalendarz makroekonomiczny jest pusty, a traderzy skupią się jedynie na dwóch pozycjach
  • 14:30 opublikowane zostaną dane o zamówieniach środków trwałych w USA, a następnie o 16:00 dane dot. wskaźnika zaufania konsumentów wg Conference Board
  • Oczekiwania skupiają się na środowym podsumowaniu posiedzenia Fed i decyzji dot. stóp procentowych, którą rynek pozna o 20:00 czasu polskiego.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dolar czeka na FOMC, reakcja na posiedzenie Komitetu może być jednak mieszana

Kurs dolara utrzymuje się na poziomie 1,1809 dol. za jedno euro na początku wtorkowego poranka, znajdując wsparcie po niewielkim spadku w poniedziałek. Greenback rośnie od ponad miesiąca, ponieważ rynki zaczęły się obawiać, że Fed zacznie ograniczać wsparcie monetarne. W ubiegłym tygodniu inwestorzy po raz pierwszy od marca 2020 r. odwrócili przepływy netto stawiając na długie pozycje w dolarach – wynika z danych dotyczących pozycjonowania.Posiedzenie Fed odbędzie się w środę, a w centrum uwagi znajdą się dyskusje na temat skupu obligacji oraz wglądu w komfort banku w związku z rosnącą inflacją, co nie będzie miało jednoznacznego wpływu na rynki walutowe.

Strateg Commonwealth Bank of Australia Joe Capurso powiedział, że wskazówka, iż tapering może się wkrótce rozpocząć, podniosłaby kurs dolara. Z kolei Steve Englander, szef działu badań rynku walutowego G10 w Standard Chartered twierdzi, że równie ważne będzie stanowisko w sprawie gwałtownego, ale prawdopodobnie przejściowego skoku inflacji.

– Oczekujemy, że przewodniczący Fed okaże więcej cierpliwości niż wielu ostatnich mówców w kwestii obniżenia inflacji, tak długo jak krajowe warunki gospodarcze nadal będą wskazywać na luki na rynku pracy – komentował Englander w nocie do klientów.

– Gołębi wydźwięk wypowiedzi Powella prawdopodobnie spowoduje wzrost długoterminowych stóp procentowych (…) ze względu na wzrost wskaźników inflacji i zmniejszenie obaw rynku o wolniejszy wzrost w średnim terminie. Paradoksalnie, będzie to miało negatywny wpływ na kurs dolara, ponieważ zmniejszy się globalna niepewność co do reakcji polityki na wyższą inflację – dodał.

Wzrost oczekiwań inflacyjnych w poniedziałek zepchnął 10-letnie realne rentowności obligacji USA do rekordowo niskiego poziomu -1,123%, co również przyczyniło się do osłabienia dolara w nocy.

invest

Z kolei funt szterling znajduje się powyżej 20-dniowej średniej ruchomej i blisko tygodniowego maksimum na poziomie 1,3827 dol. Wczesne dane zdawały się wskazywać na ograniczony wzrost liczby zachorowań na Covid-19 w Wielkiej Brytanii, pomimo zniesienia wielu ograniczeń społecznych w zeszłym tygodniu.

AUD i NZD znalazły się po defensywnej stronie rynku

Gdzie indziej, obawy o rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa i niepokój na chińskim rynku akcji utrzymywały ostrożność w handlu w godzinach azjatyckich. Wrażliwy na ryzyko dolar australijski pozostał na niezmienionym poziomie 0,7382 dol., a kiwi utrzymywał się w okolicach 0,7000 dol.

Handel dolarem australijskim został również przyćmiony przez rosnącą liczbę przypadków zachorowań na Covid-19 w kraju, co może doprowadzić do dalszych ograniczeń i wykoleić ożywienie gospodarcze.

Stan Nowa Południowa Walia podał we wtorek, że liczba nowych przypadków koronawirusa wzrosła do 16-miesięcznego szczytu, co grozi zaostrzeniem lub rozszerzeniem restrykcji dotyczących ograniczeń w najbardziej zaludnionym stanie.

Podczas gdy waluta antypodów jest wspierana przez silną gospodarkę i jastrzębi bank centralny, niedawna siła dolara amerykańskiego i obawy o rosnące zakażenia utrzymywały kiwi w przedziale wahań w ciągu ostatniego miesiąca.

Bank centralny Nowej Zelandii ogłosił w lipcu wstrzymanie programu luzowania ilościowego wywołanego pandemią. Analitycy Westpac widzą wartość godziwą dla dolara nowozelandzkiego na poziomie 0,74 dol. – poziom ostatni raz testowany był w lutym.

– Wariant Delta nadal dominuje w rozmowach z naszymi klientami, a rynki wyceniają pesymistyczny pogląd, biorąc pod uwagę słabe wyniki handlu reflacyjnego – stwierdzili stratedzy JPMorgan w nocie badawczej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: selvita akcje | lotos cena akcji | kurs akcji comarch | akcje jsw | biomed giełda | dzisiejszy kurs dolara nowozelandzkiego | notowania funta |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here