Naga MarketsCzy dolarowe byki przeniosą się na Bitcoin?

Sesja azjatycka minęła względnie spokojnie. Większość nocnych ruchów pochodziła z osłabiającego się dolara, śledzący rynek australijski na chwilę zatrzymali się przy nocnych publikacjach z tamtejszego rynku nieruchomości. Sierpniowa dynamika kredytów hipotecznych wzrosła o cały jeden procent wspierając tym samym AUD na rynku. Tymczasem analitycy Citi straszą początkiem rynku niedźwiedzia na dolarze amerykańskim. Czy byki przeniosą się na Bitcoina?


USD traci do większości z walut G10. Najwięcej w stosunku do zielonego zyskują NZD oraz AUD:

Te artykuły również Cię zainteresują
Lepsze dane z Australii wspierają AUD/USD, które korzystając dodatkowo ze słabszego USD oddala się od ostatnich dołków testując opór w rejonie 0,7820:

Cykliczność dolara zakończy dotychczasowe wzrosty?

Analitycy Citi w swojej najnowszej publikacji zwracają uwagę inwestorów na kolejne cykle amerykańskiej waluty i miejsce w którym obecnie się znajdujemy na ich mapie.

Od 1975 roku rynek byka na dolarze amerykańskim trwał średnio od 5 do 6 lat, gdy następujący po nim rynek niedźwiedzia ciągnął się przez kolejną dekadę. Ostatni cykl wzrostów dolara rozpoczął się w 2011 roku – czytamy w dzisiejszym komentarzu Citi.

Zdaniem banku dotychczasowa długość cykli na rynku walutowym wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo wielkiej korekty. Citi zauważa, że w połowie tego roku wysokość rezerw walutowych denominowanych w dolarze amerykańskim spadła z dotychczasowych 66% do 63,8%. Analitycy upatrują w tym spadku oznak postępującej dywersyfikacji rezerw walutowych banków centralnych rozsianych po całym globie. Najnowsza prognoza Citi dla indeksu dolara wskazuje na poziom 90,26 w ciągu następnych trzech miesięcy.

Otrzymuj komentarze, analizy i rekomendacje rynkowe na swoją skrzynkę email>>>

Indeks dolara po teście okolic zniesienia 23,6 powraca do spadków. Realizacja prognoz Citi oznaczałabym najniższe poziomy USDX od grudnia 2014 roku.

Bitcoin kontynuuje wzrosty

Byki na Bitcoinie nie odpuszczają i po gwałtownej, wrześniowej przecenie całego rynku kryptowalut wycena BTC powraca w pobliże ostatnich historycznych szczytów (all time high). To właśnie w rejonie poziomu $5000.00 będzie miała miejsce ostateczna potyczka sił popytu i podaży. Część z inwestorów, któzy kupili na górce z pewnością wykorzysta okazję do wyjścia z inwestycji po cenie zakupu. Większość jednak prawdopodobnie pozostanie w swoich długich pozycjach ze względu na długoterminowy trend wzrostowy jaki obserwujemy na Bitcoinie. 

Moja pozycja na BTC/USD zyskuje już ponad 60% co dobitnie pokazuje z jaką zmiennością mamy do czynienia na tym instrumencie. Niemal paraboliczny kształt wykresu BTC słusznie budzi obawy o manię i tworzącą się bańkę na Bitcoinie. Posiadacze długich pozycji powinni więc rozważyć umiejscowienie zleceń obronnych poniżej strefy w okolicy $4400 bądź lokalnym dołkiem na $4100. Działanie te pozwoli zminimalizować ewentualne straty bądź oddanie zbyt dużej części zysku w momencie, gdy na wykresie rzeczywiście dojdzie do utworzenia się podwójnego szczytu.

Więcej analiz i informacji ze świata kryptowalut znajdziesz w dziale Bitcoin>>>

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek, 12 października

Przedpołudnie na rynkach powinno upłynąć w miarę spokojnie. Jedyną publikacją makroekonomiczną, która może wywołać większe ruchy na wykresach jest zaplanowany na godzinę 11:00 raport produkcji przemysłowej w strefie euro.

Znacznie więcej dziać się będzie po południu. Już o 14:30 poznamy kolejne initial jobless claims, a amerykańskie Bureau of Labor Statistics opublikuje indeks PPI. Rynkowy konsensus inflacji producentów wskazuje na wzrost w sierpniu o 0,4% w stosunku do miesiąca poprzedniego.

O 14:30 poznamy również indeks cen nieruchomości w Kanadzie. Szacunki mówią o spadku dynamiki wzrostu do 0,3% m/m z obecnych 0,4%. Pół godziny po publikacji kanadyjskiego raportu głos zabierze członek Bank of England, Andrew Haldane.

Godzina 16:30 może być najciekawszym punktem dnia. Równocześnie śledzić będziemy wystąpienia dwóch członków FOMC (Powella oraz Brainarda) oraz prezesa EBC, Mario Draghiego. Zarówno Draghi jak i Brainard pojawią się na tym samym wydarzeniu, konferencji Ponowne przemyślenie polityki makroekonomicznej, zorganizowanej przez Peterson Institute for International Economics, w Waszyngotnie, w USA.

O godzinie 17:00 opublikowane zostaną najważniejsze dane dla rynku ropy naftowej czyli raport dotyczący zapasów surowca w amerykańskich magazynach. Dzień na rynku symbolicznie zakończą wieczorne wystąpienia członków EBC – Coeure oraz Lautenschlaegera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here