Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) nieznacznie w górę. Kursy walut w poniedziałekKurs dolara amerykańskiego na początku nowego tygodnia znajduje odrobinę wsparcia, ale nie zyskuje mocniej na wartości (DXY w górę o 0,1%), ponieważ inwestorzy są nastawieni na jego dalszy spadek w związku z faktem, że Rezerwa Federalna (Fed) utrzymuje niskie stopy procentowe, a deficyt handlowy i deficyt na rachunku bieżącym USA rosną.

  • Para walutowa EUR/USD zatrzymała się pod poziomem 1,2150 i w poniedziałek oddaje 0,1% wartości
  • O około 0,1% umacnia się cały indeks dolara amerykańskiego względem koszyka sześciu największych konkurentów na rynku walutowym
  • USD/PLN w piątek spadał do najniższych poziomów od końca lutego, w poniedziałek odbija jednak o 0,2% do poziomu 3,73 zł

Kurs dolara odbija do większości walut G8. Wzrost jest jednak skromny

Spadające ceny surowców i epidemie wirusa w Singapurze i na Tajwanie, gdzie COVID-19 został już ponoć opanowany, przyczyniły się do skromnych zysków dolara o 0,2% w stosunku do AUD i NZD we wczesnych godzinach poniedziałkowego handlu

Te artykuły również Cię zainteresują
Greenback wzrósł również o 0,1% w stosunku do euro i jena. Jednak pozostaje on bliski przetestowania głównych poziomów wsparcia, których przełamanie mogłoby spowodować powrót do trendu spadkowego, który wywierał na niego presję przez cały kwiecień.

Odbicie dolara, które nastąpiło po wyższych niż oczekiwano danych o inflacji w zeszłym tygodniu, również zanikło, ponieważ inwestorzy uważają, że Fed utrzyma niskie stopy procentowe. Dolar ostatnio notowany był na poziomie 1,2134 USD za euro, a jego wsparcie znajduje się w okolicach 1,2179 USD. Indeks dolara jest na podobnym poziomie 90,389, tuż powyżej kluczowych wsparć na 89,677 i 89,206.

Kursy walut. Dolar czeka na protokoły Fed, euro z rosnącymi długimi pozycjami

Protokoły Fed, z kwietniowego spotkania, które poprzedziło niespodziankę danych na temat inflacji w zeszłym tygodniu, mają zostać opublikowane w środę i są następnym punktem zainteresowania rynku w poszukiwaniu wskazówek na temat spojrzenia Fed na obecną sytuację rynkową

– Spodziewamy się, że w protokole zostanie powtórzone, że decydenci uważają wzrost inflacji za przejściowy. W rezultacie nie spodziewamy się, by Fed rozważył ograniczenie zakupów aktywów w najbliższym czasie. Oczekuje się, że dolar wznowi swój trend spadkowy w tym tygodniu po zeszłotygodniowym impulsie inspirowanym CPI – powiedział Kim Mundy, strateg walutowy w Commonwealth Bank of Australia w Sydney.

Spekulanci zwiększyli swoje zakłady przeciwko dolarowi w zeszłym tygodniu, głównie poprzez zwiększenie długich pozycji na euro i w mniejszym stopniu na funta szterlinga, ponieważ Wielka Brytania i Europa zmierzają w kierunku ożywienia gospodarczego

W poniedziałek funt szterling znajdował się w pobliżu dwuipółmiesięcznego maksimum na poziomie 1,4085 USD, gdy UK ponownie otwiera swoją gospodarkę po czteromiesięcznej blokadzie związane z koronawirusem.

invest

W przeciwnym kierunku podąża Azja, gdzie niektórzy liderzy w poskramianiu pandemii mają do czynienia z nowymi ogniskami choroby. Singapur i Tajwan zaostrzyły restrykcje w związku z rosnącą liczbą zachorowań, a dolar tajwański spadł w poniedziałek do trzytygodniowego minimum. czytaj więcej

Dolar wzrósł o 0,1% w stosunku do chińskiego juana i osiągnął poziom 6,4424 przed danymi o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, które mają być opublikowane w poniedziałek w godzinach porannych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | bitcoin cash prognozy | wartość złotego | notowania celon | koszt dolara |

Kursy walut Antypodów tracą do dolara amerykańskiego

Dolar australijski i nowozelandzki osłabiły się w poniedziałek w stosunku do dolara, ponieważ inwestorzy stali się ostrożni i ograniczyli ryzyko w związku z obawami o rosnące ograniczenia związane z koronawirusem w Azji i rosnącą inflacją w USA.

Dolar australijski spadł o 0,31% do 0,7755 USD, ponieważ inwestorzy schronili się w amerykańskim odpowiedniku dolara w obliczu niższych cen surowców i epidemii wirusa w Singapurze i na Tajwanie, gdzie COVID-19 został opanowany, a w obu krajach wprowadzono nowe ograniczenia działalności gospodarczej i przepływu osób.

Wrażliwy na ryzyko kurs Aussie znajduje wsparcie na poziomie 0,7720 USD, choć w piątek przełamał ten poziom. Opór znajduje się na poziomie ok. 0,7786 USD. Kiwi spadło o 0,47% do 0,7216 USD po tym, jak w zeszłym tygodniu zamknęło się 0,41% niżej na poziomie 0,7250 USD. Wsparcie znajduje się na poziomie 0,7199, a opór w pobliżu poziomu 0,7250.

W ostatnich dniach obie waluty ucierpiały również z powodu awersji do ryzyka po tym, jak zaskakująco silny odczyt inflacji w USA wywołał spekulacje, że Rezerwa Federalna może być zmuszona do rozpoczęcia taperingu wcześniej niż sądzono.

Lokalne dane gospodarcze będą ważniejsze dla AUD w tym tygodniu, powiedzieli strategowie walutowi Commonwealth Bank, dodając, że Aussie może odwrócić część strat, jeśli płace i zatrudnienie zaskoczą na plus.

Co więcej, bank spodziewa się, że dolar amerykański powróci do trendu spadkowego w tym tygodniu, po tym jak rynek przetrawił zeszłotygodniowy wysoki odczyt inflacji za kwiecień i jak Rezerwa Federalna USA utrzymuje niskie stopy.

– Gospodarka USA ma problemy, takie jak luka na rynku pracy. Wysoka inflacja nie jest problemem – powiedzieli analitycy.

Rentowność australijskich 10-letnich obligacji rządowych była o trzy punkty bazowe niższa i wyniosła 1,706%, podczas gdy kontrakty terminowe na obligacje o tym samym terminie zapadalności wzrosły o trzy ticki do 98,295, co sugeruje rentowność na poziomie 1,705%. Kontrakt na obligacje trzyletnie był o pół kleszcza wyższy i wynosił 99,750. Obligacje rządowe Nowej Zelandii nieznacznie wzrosły, powodując obniżenie rentowności o jeden punkt bazowy na całej krzywej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here