Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Dolar rozpoczyna tydzień na nieznacznymi plusie, EUR/USD pogłębi korektę?Dzisiejszy kalendarz makro jest właściwie pusty, a nocne dane z Chin nie wpłynęły na poprawę nastrojów na rynku. Dolar amerykański jest nieznacznie silniejszy na początku nowego tygodnia. Warto jednak wspomnieć o dzisiejszym święcie w USA, przez co aktywność inwestorów może postać niska. EUR/USD pozostaje w ramach korekty spadkowej, w długoterminowym trendzie wzrostowym.

  • Bitcoin nie zdołał ponownie wyjść powyżej poziomu 40 tys. USD
  • Indeksy giełdowe w Europie rozpoczynają nowy tydzień od spadków,  DAX traci 0,25% tuż po godzinie 9:00
  • Kurs EUR/USD pod kreską po weekendzie

Kurs euro do dolara EUR/USD pogłębia korektę

O ile na głównej parze walutowej od dłuższego czasu możemy obserwować trend wzrostowy, tak w ostatnich sesjach to sprzedający mają przewagę, przez co ryzyko pogłębienia korekty jest spore.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrzą na interwał H4, notowania po wielu próbach wybiły ostatecznie wsparcie przy 1,2150 i aktualnie testują kolejną lokalną podporę przy 1,2060. Niemniej sentyment w krótkim terminie pozostaje spadkowy, przez co ryzyka wybicia dołem jest spore. W przypadku takiego scenariusza, kolejne ważne wsparcie wypada przy psychologicznej barierze 1,20 USD.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 18 stycznia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 18 stycznia. Dzisiejsza sesja nie prezentuje się zbyt okazale, w poniedziałek nie poznamy żadnych kluczowych danych, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek. Jedyne na co można zwrócić uwagę to przemówienie prezesa Banku Anglii – Baileya o godzenie 14:30.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here