Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Dolar pod presją sprzedających, EURUSD wybija górąPodczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy odwrót od amerykańskiej waluty także kontynuację a wzrostów na rynku akcji. Dolar był wczoraj najsłabszą walutą w gronie G8. Kurs EURUSD wybił się powyżej kluczowego oporu 1,20 USD, otwierając drogę a wyższe poziomy. Co dalej z notowaniami głównej pary walutowej?

  • Bitcoin osiąga poziom 20 tys. dolarów, po czym obserwujemy korektę spadkową
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję pod kreską, Dow Jones zyskał 0,63%, S&P500 zamknął się 1,13% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem -+1,28%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 60 pkt pod kreską
  • Kurs EUR/USD dynamicznie wybija opór przy 1,20 USD

Kurs euro do dolara wybija poziom 1,20 USD

We wczorajszej analizie pisaliśmy o tym, że pomimo korekty kurs euro do dolara utrzymuje się w tendencji wzrostowej. Wspominaliśmy o tym, że olejny atak na poziom 1,20 USD będzie zwiększał ryzyko wybicia górą. Do takiego wybicia doszło w godzinach popołudniowych, a tendencja utrzymywała się do do końca dnia. Aktualnie EURUSD znajduje się 70 pipsów powyżej wspominanego oporu, a droga do dalszych wzrostów jest otwarta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania EURUSD znajdują się aktualnie na najwyższych poziomach w tym roku, dlatego też ciezko wyznaczyć jest opory. Jeżeli w najbliższym czasie doszłoby do korekty spadkowej, wspomniana strefa przy 1,20 USD powinna stanowić kluczowe wsparcie.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 2 grudnia listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 2 grudnia. Dziś o poranku poznamy dane o sprzedaży detalicznej z Niemiec. Następnie o 11:00 opublikowane zostaną: wskaźnik PPI i stopa bezrobocia ze strefy euro. Natomiast po południu, o 14:15 opublikowany zostanie wskaźnik ADP z USA, a o 16:30 zapasy ropy naftowej. O 16 przed Kongresem przemawiać będzie także Jerome Powell.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here