Naga MarketsKursy walut: dolar nie chce się zatrzymać, USD/PLN coraz droższyKurs dolara pogłębia jednoroczne maksimum w stosunku do jena i osiąga wielomiesięczne szczyty względem innych rywali na rynku walutowym w środę. Wszystko za sprawą zmiany nastawienia inwestorów, którzy zakładają, że masywne bodźce fiskalne agresywne szczepienia pomogą Stanom Zjednoczonym prowadzić globalną odbudowę po pandemii.

  • Indeks dolarowy rośnie 3. dzień z rzędu, co wpływa m.in. na dalsze umocnienie się USD/PLN
  • W środę jedną z najważniejszych publikacji będzie raport ADP w sprawie zatrudnienia, tak zwane “małe NFP”
  • Japoński jen i frank szwajcarski są dwiema walutami G8 najsilniej tracącymi do USD na początku środowej sesji

Kurs dolara pogłębia maksima, para walutowa EUR/USD przy 1,17 dol.

Prezydent Joe Biden ma nakreślić dzisiaj, jak zamierza zapłacić za plan infrastrukturalny o wartości 3-4 bilionów dolarów, po tym jak wcześniej w tym tygodniu powiedział, że 90% dorosłych Amerykanów będzie kwalifikować się do szczepień do 19 kwietnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks dolara wzrósł aż do 93,435, najwyższego poziomu od prawie pięciu miesięcy. Wspiął się z poziomu bliskiego 90 na początku marca, zmierzając w kierunku zamknięcia najlepszego miesiąca od 2016 roku.

Indeks USD. Źródło: Tradingview.com

Greenback ustanowił świeży roczny szczyt w stosunku do jena na poziomie 110,97 JPY i zaznaczył prawie pięciomiesięczne maksimum na poziomie 1,1705 USD za EUR. Dolar australijski wzrósł do 0,76025 USD, konsolidując się po spadku do 0,7564 USD w zeszłym tygodniu, najniższego poziomu obserwowanego w tym roku.

Kurs chińskiego juana na rynku zagranicznym wynosił około 6,57 za dolara, odbijając od najsłabszego od listopada poziomu 6,5838, dotkniętego zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek.

Wyniki gospodarcze Stanów Zjednoczonych mogą nadal wspierać USD w najbliższym czasie. JPY będzie napędzany przez ogólny trend umacniania się USD – napisała w nocie do klienta Carol Kong, strateg walutowy Commonwealth Bank of Australia. Prognozowała jednocześnie, że para walutowa USD/JPY może zakończyć rok w okolicach poziomu 113,00.

Dolar był również wspierany przez wzrost rentowności amerykańskich obligacji, które sprawiają, że waluta staje się bardziej atrakcyjna jako inwestycja. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych skoczyła we wtorek do jednorocznego maksimum na poziomie 1,776%.

Rynek czeka na dane z amerykańskiego rynku pracy

Inwestorzy będą uważnie przyglądać się miesięcznym danym o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA w piątek, przy czym decydenci Rezerwy Federalnej jak dotąd powoływali się na korzystną sytuację rynku pracy, uzasadniając swoje dalsze obniżanie stóp procentowych, co poprawiło perspektywy wzrostu gospodarczego, ale także zwiększyło obawy o inflację.

Dane z nocy pokazały, że zaufanie amerykańskich konsumentów wzrosło w tym miesiącu do najwyższego poziomu od początku pandemii, wspierając opinie, że wzrost gospodarczy przyspieszy w nadchodzących miesiącach, napędzany przez więcej bodźców fiskalnych i poprawiającą się sytuację w zakresie zdrowia publicznego.

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym inwestorzy powinni zwrócić uwagę natomiast na poranną publikację danych z niemieckiego rynku pracy oraz na popołudniowe informacji o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym według instytutu ADP: raport będzie wstępem do publikacji piątkowych danych o NFP przez BLS:

Źródło: Investing.com

Bitcoin wybijał (chwilowo) poziom 59 tys. dol.

Bitcoin na krótko przekroczył poziom 59 tys. dolarów, próbując skrócić dystans do rekordowego szczytu na poziomie 61 781,83 dol., ustanowionego na początku tego miesiąca.

PayPal Holdings powiedział we wtorek, że uruchomił usługę “Checkout with Crypto”, która pozwoli amerykańskim użytkownikom na wykorzystanie ich zasobów kryptowalutowych do płacenia sprzedawcom internetowym na całym świecie.

– Duże firmy muszą zadać pytanie, czy mogą sobie pozwolić na dalsze ignorowanie cyfrowych aktywów – powiedział Julius de Kempenaer, starszy analityk StockCharts.com o bitcoinie, który podwoił swoją wartość w tym roku.

Dodał również, że jego pierwszym celem cenowym był poziom 70 tys. dol., ale biorąc pod uwagę obecny impet, “najlepszą rzeczą do zrobienia jest po prostu podążać za trendem i pozwolić rynkowi powiedzieć gdzie chce się ostatecznie zatrzymać”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here