Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Dobry początek tygodnia na rynku akcji, czy trend zostanie utrzymany?Emocje rynkowe związane z wyborami w USA powoli powinny przygasać, przez co zmienność rynkowa powinna być mniejsza niż w ubiegłym tygodniu. Jak na razie wygrana Joe Bidena doprowadziła do osłabienia dolara i silnych wzrostów na rynku akcji, czy sentyment ten ma szasnę się utrzymać w kolejnych dniach?

  • Pozytywne nastroje na rynku akcji utrzymują się po weekendzie
  • Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w USA
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ok. 180 pkt wyżej
  • Kurs EUR/USD utrzymuje się wysoko, aktualnie notowania konsolidują w rejonach 1,1880 USD

DAX rozpoczyna sesję od wzrostów

Pomimo, ze inwestorzy obawiali się wybranej przez Joe Bidena (zapowiadał on bowiem podwyżki podatków dla dużych firm technologicznych w USA), od kilku dni możemy obserwować bardzo dobre, wręcz euforyczne nastroje na rynku akcji. Po weekendzie, kiedy wygrana kandydata Demokratów została potwierdzona, główne indeksy giełdowe na świecie notują dalsze wzrosty.

Patrząc technicznie na niemiecki indeks giełdowy, doszło do wypełnienia minimalnego zasięgu formacji RGR, po czym obserwowaliśmy nagły zwrot akcji. Notowania odbiły się od strefy wsparcia wypadającej w rejonach poziomu 11200 pkt, a aktualnie kurs znajduje się powyżej kluczowej trefy oporowej przy 12300 pkt, co moze zapowiadać wędrówkę na wyższe poziomy. Jako najbliższy opór należy tratować linię poprowadzoną po ostatnich wierzchołkach. Jej pokonanie może z kolei prowadzić do ruchu w kierunku ostatnich lokalnych szczytów przy 13400 pkt.

Wykres DAX
DAX interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 9 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 9 listopada. O godzinie 8 poznamy dane dotyczące bilansu handlowego w Niemczech, z kolei o 10:25 przemawiać będzie prezes EBC – Christine Lagarde. Po południu brakuje ważniejszych odczytów, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynki.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here