Naga MarketsKurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Wczoraj poznaliśmy kolejną porcję fatalnych danych ze Stanów Zjednoczonych. Niemniej inwestorzy za bardzo się tym nie przejęli, a indeksy w USA zakończyły sesję na plusie. Co ciekawe zyskiwał także dolar, który dziś o poranku oddaje ostatnie wzrosty. Kurs euro do dolara znajduje się jednak poniżej kluczowego oporu przy 1,09 USD, co moze wskazywać na dalszą wędrówkę na niższe poziomy.

  • Indeksy w USA zakończyły wtorkową sesję na plusie, Dow Jones zyskał 0,14%, S&P500 zamknął się 0,58% wyżej, a Nasdaq dodał 1,66%
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX znajduje się wyraźnie powyżej wczorajszego zamknięcia, co wskazuje na duża byczą lukę otwarcia
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wciąż rośnie, wczoraj przybyło ponad 95 tysięcy chorych, a zmarło blisko 7 tys. osób
  • Nastroje rynkowe uległy znacznej poprawie w trakcie sesji azjatyckiej po informacji, że lek na koronawirusa, nad którym pracuje Gilead Science ma obiecujące wyniki. 

Zobacz także: Strategia PSV: DAX kontynuuje wykonywanie planowanego schematu wzrostowego

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro do dolara kontynuuje spadki, EURUSD poniżej 1,09 USD

We wczorajszej porannej analizie wspominaliśmy o tym, że kurs euro do dolara dobił się od średniej SMA100 i że istnieje szansa na pogłębienie przeceny. Rynek zgodnie oczekiwaniami dotarł do zakładanego targetu przy 1,0830, a aktualnie obserwujemy korektę wzrostową.

Patrząc technicznie na wykres na interwale H1, przewagę wciąż utrzymują sprzedający. Aktualnie jako kluczową zaporę podażową należy traktować strefę przy okrągłym poziomie 1,0900, gdzie oprócz wcześniejszych reakcji cenowych wypada także górne ograniczenie układu Overbalance.

Wykres EURUSD
EURUSD kontynuuje spadki

Zobacz także: Medcamp, Biomed Lublin oraz Inno-Gene na fali wzrostowej. BioMaxima oraz Blirt również rosną dzięki koronawirusowi

Liczba nowych zachorowań na COVID-19 rośnie

Rosnące nadzieje na stabilizację pandemii doprowadziły na początku tygodnia do dalszych wzrostów na rynku akcji. Jednak ostatnie dwa dni pokazują, że niewykluczone są dalsze wzrosty liczby zachorowań. Ponadto członkowie WHO cały czas są zdania, że szczyt pandemii jeszcze przed nami. Wczoraj liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła ponad 95 tysięcy a liczba zgonów to prawie 7 tys. Najwięcej przypadków zakażeń ponownie odnotowano w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +30 tys.).  

Coraz więcej zarażonych koronawirusem
źródło: www.worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 17 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 17 kwietnia. Dziś nie poznamy dużej ilości danych makroekonomicznych, inwestorzy mogą zwracać uwagę jedynie na odczyty inflacyjny ze strefy euro. Ponadto wciąż bedą się liczyć wiadomości dotyczące koronawirusa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here