Naga MarketsDzisiejsza sesja będzie bogata w wydarzenia makroekonomiczne. Rano czeka nas porcja danych ze strefy euro. Po wczorajszym zamieszaniu związanym z wyborami we Włoszech, każda dobra informacja może pomóc odbić się euro. Po południu poznamy dane dotyczące zatrudnienia i PKB z USA, a także decyzję Banku Kanady w sprawie stóp procentowych.

Zacznijmy od Europy. Włoski kryzys finansowy znów znalazł się na językach wszystkich. Wszystko po zwycięstwie populistycznej partii Ruchu Pięciu Gwiazd. Mimo utworzenia nowego rządu, Carlo Cottarelli jest zdaniem rynków jedynie przejściowym premierem, kolejne wybory będą miały miejsce prawdopodobnie we wrześniu. Eksperci obawiają się, że nowy rząd podejmie kroki mające na celu wycofanie się ze strefy euro. W rezultacie EURUSD zaliczyło wczoraj drastyczny spadek w okolice 1,1540.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś czeka nas porcja danych ze strefy euro. W Niemczech zostaną opublikowane wyniki dotyczące sprzedaży detalicznej, CPI oraz bezrobocia. We Francji poznamy dane PKB i wskaźniki wiodące. Raport inflacyjny ujrzy światło dzienne również w Hiszpanii, a także w Polsce. Od tych danych zależy dzisiejsza kondycja euro. Pary z tą walutą mogą ulegać mocnym wahaniom.

Czy dzisiejsze dane mają szanse na powstrzymanie spadków na EURUSD?

Decyzja Banku Kanady

Dziś o 16 poznamy decyzję Banku Kanady w sprawie stóp procentowych. Rynki nie spodziewają się zmiany tej wartości, jednak ciekawe będzie oświadczenie opublikowane wraz z decyzją. Na dolara kanadyjskiego działa obecnie wiele czynników, przez co jest to jedna z ciekawszych walut do obserwowania. Niepewność co do działań banku centralnego, kwestie handlowe, cena ropy, inflacja. Wszystko to sprawia, że trzeba będzie wyjątkowo uważnie wczytać się w oświadczenie Banku.

Dodatkowo jutro będzie miała miejsce publikacja danych dotyczących kanadyjskiego PKB. Jest prawie pewne, że członkowie BoC mieli wcześniejszy wgląd we wstępne dane za pierwszy kwartał. Dzisiejsza publikacja może pomóc przewidzieć kondycję kanadyjskiej gospodarki. USDCAD jakiś czas temu znalazło się nad poziomem 1,30, dziś zobaczymy, czy stan ten się utrzyma.

USDCAD przebił się w tym tygodniu powyżej ważnej bariery na 1,30

Pora na USA

Dziś odbędzie się również publikacja ważnej serii danych z USA. O 14:15 poznamy wynik dotyczący zmiany pozarolniczego zatrudnienia ADP. Będzie to ważny przedsmak piątkowej publikacji NFP. Rynki spodziewają się nieco słabszej wartości – 190 tys. wzrostu w porównaniu do 204 tys. miesiąc temu.

Ponadto poznamy dane dotyczące amerykańskiego PKB. Według prognoz, nie powinno być niespodzianek, PKB w ujęciu kwartalnym powinno wzrosnąć o 2,3%, tak jak poprzednio. Każdy słabszy wynik może wpłynąć negatywnie na ostatnio bardzo silnego dolara.

Amerykańskie PKB w ostatnich kwartałach

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 30 maja

Sponsorem codziennych analiz jest broker FX88 dający swoim klientom dostęp do rachunku ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here