Naga MarketsDzisiejszym wydarzeniem dnia jest z pewnością posiedzenie Banku Anglii i jego decyzja w sprawie stóp procentowych. Wcześniej jednak podobne wydarzenie będzie miało miejsce w Szwajcarii. Oznacza to bardzo intensywną sesję dla wszystkich traderów. To nie jedyne informacje, na jakie dziś czekamy.

Szwajcarzy raczej nie zaskoczą

Według oczekiwań rynkowych, Szwajcarski Bank Narodowy nie powinien zmieniać podczas dzisiejszego posiedzenia stóp procentowych. Zdaniem ekspertów, taka sytuacja powinna utrzymać się jeszcze do 2020 roku.

Jedyna zmiana, jakiej możemy oczekiwać, to zrewidowanie w górę krótkoterminowej ścieżki wzrostu inflacji, jednak ostatni rozwój rynków może sprawić, że w dłuższym terminie zarówno prognozy wzrostu PKB, jak i inflacji mogą zostać osłabione. Wpływ na taki stan rzeczy ma gołębia polityka EBC, sytuacja we Włoszech oraz gorsza kondycja globalnej gospodarki. Dla rynków ważny jest przekaz banku centralnego oraz jego chęć do ewentualnej interwencji walutowej. USDCHF w ostatnich godzinach nieco wzrósł i zbliżył się do poziomu 1,00.

USDCHF M30

Na podwyżkę stóp jeszcze trzeba zaczekać

Według ankiety przeprowadzonej przez Bloomberga wśród ekonomistów, podczas dzisiejszego spotkania Bank Anglii nie ogłosi zacieśniania polityki monetarnej. Ten ruch powinien nastąpić jeszcze w tym roku, ale pierwsza podwyżka stóp powinna nastąpić najwcześniej dopiero w trzecim kwartale. Mimo to rynki nie spodziewają się jednomyślności członków BoE, prawdopodobnie dwóch z dziewięciu zagłosuje za podwyżką, reszta za pozostawieniem stóp bez zmian, tak jak to miało miejsce podczas poprzedniego posiedzenia.

Spadły nieco szanse na zacieśnianie polityki monetarnej w sierpniu, z 60% do 55%. Jest to wynik prognoz dotyczących stanu brytyjskiej gospodarki w tym roku. Pod uwagę bierze się również obawy związane z negocjacjami dotyczącymi Brexitu. Rynki skupią się na pewno na przekazie płynącym z publikowanego oświadczenia, ponadto wieczorem będzie miało miejsce przemówienie prezesa Banku Anglii.

Czy zbliża się zacieśnianie polityki monetarnej przez BoE?

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Więcej danych

W nocy miała miejsce publikacja wzrostu PKB w pierwszym kwartale w Nowej Zelandii. Obyło się bez niespodzianek, zgodnie z oczekiwaniami w ujęciu kwartalnym wzrosło o 0,5%. Rynki bardziej przejmują się rosnącym napięciem w związku z wojną handlową między USA a Chinami. Ci drudzy zapowiedzieli gotowość do obrony swoich interesów. Chińczycy zamierzają odpowiedzieć taką samą skalą działań na wszelkie opłaty wprowadzone przez USA.

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek, 21 czerwcaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here