Naga MarketsDAX z formacją odwrócenia trendu, jak głębokie będą spadki na rynku akcji?
Niemiecki indeks DAX

Początek nowego tygodnia przyniósł mieszane nastroje na rynku akcji z delikatnie negatywnym nastawieniem. Główne indeksy giełdowe korygują zeszłotygodniowe wzrosty, a jak widać po wykresach – brakuje siły do dalszej zwyżki. Na niemieckim indeksie DAX pojawiła się nawet formacja zapowiadająca odwrócenie trendu, czy to już czas na głębszą przecenę?

  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX notowany jest około 100 punktów poniżej wczorajszego zamknięcia sesji
  • Kurs euro do dolara zakończył wczorajsza sesję w rejonach oporu przy 1,1720 USD
  • Pomimo mocnego cofnięcia, na złocie i srebrze wciąż obowiązuje trend wzrostowy

Indeks DAX z formacją odwrócenia trendu

Na pocztu nowego tygodnia widać, że rynek akcji ma wyraźny problem z dalszym ruchem w górę. Poniedziałkowa próba wyjścia na wyższe poziomu zakończyła się fiaskiem, a wczoraj niemiecki indeks giełdowy zamknął się nieznacznie pod kreską.

Patrząc technicznie na interwał H4, mamy do czynienia z formacją odwrócenia trendu, pochodzącą z klasycznej analizy technicznej (RGR). Jeżeli dojdzie do wybicia dołem linii szyi, która jest obecnie testowana, powinniśmy zobaczyć przyspieszenie spadków.

Kluczowym wsparciem pozostają okolice poziomu 12 633 pkt., gdzie znajduje się mierzenie 38,2% ostatniej fali wzrostowej oraz dolne ograniczenie układu 1:1. Jeżeli poziom  ten zostałby wybity, przecena może sięgnąć nawet kolejnego wsparcia przy 12 450 pkt.

Wykres DAX
DAX z formacją RGR

– Podczas handlu w Azji eurodolar kontynuuje ruchy blisko 1,17 USD. Rosną chińskie indeksy i traci nieznacznie złoto. Rynek czeka na FED komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Jeśli chodzi natomiast o aktualną sytuację pandemiczną, w ostaniach kilku dniach mogliśmy obserwować nieznaczne cofnięcie w liczbie nowych przypadków. Niemniej nie ulega wątpliwości, że sytuacja wciąż jest poważa, a trend jest wzrostowy, co widać również po wczorajszych słupku, wyższym niż dwa poprzednie. Aktualny sentyment bardzo dobrze pokazuje to poniższy wykres, gdzie wdać średnią z ostatnich 7 dni (niebieska linia).

Liczba zachorowań na koronawirusa 29 lipca 20201
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 29 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 29 lipca. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą wyczekiwać na wieczorne posiedzenie Fed (20:00) oraz na konferencję prasową (20:30). Wcześniej, w trakcie dnia poznamy kilka mniej ważnych odczytów makro jak chociażby dane z rynku nieruchomości w USA, czy o zapasach ropy naftowej.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here